Za parkovanie na Hlavnom námestí i Kurinci sa bude platiť. Vstupné na kúpalisko sa pre Soboťanov meniť nemá

Rimavskosobotská samospráva spoplatní parkovanie v centre mesta i v rekreačnej oblasti Kurinec – Zelená voda. Na Hlavnom námestí majú pribudnúť parkovacie automaty v najbližších týždňoch, po dokončení opráv dlažobných kociek, či blížiacich sa osláv Dní mesta. Pôvodne sa spomínalo o viacerých lokalitách. Ako pre vobraze.sk priblížil viceprimátor mesta Attila Halász, na základe poslednej dohody zostávajú pri dvoch lokalitách, teda Hlavné námestie a Kurinec. „Pôjdu tam prvé parkovacie automaty. Zriadené budú v blízkej budúcnosti. Hlavne na Kurinci to chceme stihnúť pred začatím letnej sezóny,“ povedal Halász. Výška parkovného je podľa neho ešte v riešení.

Počas letnej sezóny si návštevníci Kurinca a bazénov priplatia. Predstavitelia samosprávy avizujú, že novinkou však bude zvýhodnené vstupné pre občanov Rimavskej Soboty. Cena za návštevu kúpaliska sa tak pre domácich meniť nebude. „Vychádzame z myšlienky, ktorú sme sľubovali aj v predvolebnej kampani,“ ubezpečil Halász s tým, že názov karty ešte nemajú vybratý.

Nastavenie parkovania je v procese a prebieha verejná obchodná súťaž na dodávku týchto automatov. Podľa primátora Rimavskej Soboty Jozefa Šimka v prípade parkovania na Kurinci má ísť o jednu zónu. „Ten, kto vstúpi na Kurinec autom, automaticky vstúpi do parkovacej zóny a tam bude musieť platiť poplatok každý. Inak to nevieme vyriešiť. Na jeden deň uvažujem, že by sme dali dve eurá,“ naznačil a dodáva, že platiť nebudú len tí, ktorí tam majú pozemky, chaty či objekty. Parkovací automat by mala kontrolovať mestská polícia a možno na to zamestnajú človeka.

Primátor zároveň ubezpečil, že zvýšenie vstupného na kúpalisko sa nebude týkať občanov Rimavskej Soboty. To by malo ísť zo 6 na 8 eur za deň.

„Dovolím si povedať, že aj 8-eurové vstupné bude široko-ďaleko najlacnejšie v rámci SR,“ povedal Šimko a dodal, že si mierne priplatia aj návštevníci kempingu.  

Zdroj: vobraze.sk