Verejné obstarávanie na bazén s vlnobitím zopakujú. Na Kurinci začnú robiť úpravu kvality vody

Realizátor bazénu s vlnobitím, o ktorý plánuje rimavskosobotská samospráva rozšíriť ponuku bazénov v rekreačnej oblasti Kurinec – Zelená voda, zatiaľ nie je známy. Ako pre vobraze.sk uviedol primátor mesta Jozef Šimko, do prvého kola verejnej obchodnej súťaže sa, bohužiaľ, žiadny dodávateľ neprihlásil. „Ideme prostredníctvom vestníka do druhého kola,“ priblížil.

Samospráva má v pláne novú atrakciu začať stavať po skončení tohtoročnej letnej turistickej sezóny. Predpokladané náklady na výstavbu tohto bazénu sú viac ako 1,4 mil. eur, pričom financované majú byť z úveru. Bazén s technologickou budovou má mať atypický tvar a jeho plocha má mať rozmery približne 50×70 metra.

Na Kurinci majú do začatia blížiacej sa sezóny vynoviť filtráciu na 25-metrovom bazéne s pitnou vodou. Ide  o najstarší bazén, ktorý už bol navonok zrekonštruovaný. Vymenená má byť teraz technológia na úpravu kvality vody. „V piatok nám doniesli časť zariadenia a ešte niečo prinesú v priebehu týždňa,“ uviedol vedúci športových a rekreačných zariadení TSM Jozef Slanina. Spomenul, že so samotnou inštaláciou by sa mohlo začať najbližšie dni. Ako priblížil, ide o najmodernejší systém úpravy z hľadiska kvality vody. Zahŕňa nové filtre, čerpadlá, potrubia.

25-metrovy bazén s pitnou vodou čaká nová filtračná technológia.

V miestnosti strojovne demontovali už starú technológiu a nanovo urobili elektrifikáciu. „Stará technológia bola už po amortizácii, po zenite technicky a bolo to na hrane, lebo veľakrát som to musel riešiť akútne. Stroje už písali históriu,“ priblížil Slanina.

Rekreačný areál ponúka aj tobogán i geotemálnu vodu, ktorú môže verejnosť využívať v dvoch bazénoch. Súčasťou areálu je aj kemping.

Zdroj: vobraze.sk