V R. Sobote si ocenenie prevzali hokejisti, lekár Nagy i fotograf Tokár + foto

V Rimavskej Sobote odovzdali v rámci slávnostného zasadnutia mestského zastupiteľstva viaceré ocenenia. Po prvýkrát v histórii samosprávy bolo udelené Čestné občianstvo mesta. „Toto ocenenie mestské zastupiteľstvo udeľuje osobám za zvlášť významné zásluhy o rozvoj a zveľaďovanie mesta ochrane záujmov a šírenie dobrého mena vo svete,“ povedal primátor mesta Jozef Šimko.

Získala ho Helena Husárová. Okrem primátora Jozefa Šimka jej ho v Dome kultúry odovzdal aj predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina). Husárová je bývalou riaditeľkou Špeciálnej základnej školy v R. Sobote a roky sa angažuje aj v sociálnej oblasti i na podujatiach Zboru pre občianske záležitosti. Poďakovanie na pódiu jej adresovala aj jedna z jej dcér.

Tri Ceny mesta primátor neskôr odovzdal Rastislavovi Polákovi, ktorý je dekanom farnosti rímskokatolíckej cirkvi v Rimavskej Sobote a zároveň generálny vikár Rožňavskej diecézy. Cenu mesta si prebrala aj dlhoročná členka Zboru pre občianske záležitosti Ľubica Varjuová a bývalý poslanec rimavskosobotského mestského zastupiteľstva i Banskobystrického samosprávneho kraja Zoltán Bán, angažujúci sa v reformovanej cirkvi.

Na podujatí boli odovzdané aj Ceny primátora. Jozef Šimko ju odovzdal lekárovi, internistovi Nándorovi Nagymu, fotografovi Jozefovi Tokárovi a rimavskosobotským hokejistom za prvenstvo v druhej lige. Ako pre vobraze.sk uviedol Jozef Šimko, teší ho postup hokejistov do prvej ligy. „Urobíme všetko pre to, aby chlapi boli úspešní. Som presvedčený, že nájdeme s poslancami riešenie, aby sme im pomohli. Ide približne o podporu 130-140 tisíc eur v porovnaní s minulým rokom, inak tú súťaž nezvládnu,“ povedal Šimko. 

Podľa slov šéfa HKM Rimavská Sobota Michala Slováka je rád, že dosiahli tento historický úspech. „Je to úspech nielen pre nielen náš klub, ale aj pre naše mesto a Gemer,“ povedal Slovák.

V Rimavskej Sobote prebiehajú dvojdňové oslavy Dní mesta, ide o 752. výročie prvej písomnej zmienky. V centre mesta prebiehal od včera jarmok. Stánky boli nielen na Hlavnom námestí, ale aj na Ulici SNP, kolotoče boli na Jánošíkovej ulici.

Do textu bude doplnený aj videozostrih z osláv Dní mesta.

Zdroj: vobraze.sk