V R. Sobote a na Kurinci zavedú parkovné od začiatku nového roka. V nedeľu sa v centre platiť nebude

V Rimavskej Sobote sa bude od začiatku budúceho roka platiť za parkovanie motorových vozidiel. Týkať sa bude niekoľkých zón. Je medzi nimi Hlavné námestie a parkovisko na Ulici K. Mikszátha, kde sa bude platiť 50 centov za hodinu. V rekreačnej oblasti Kurinec, kvôli ktorej samospráva prišla so spoplatnením parkovania, bude poplatok dve eurá na celý deň – a to v mesiacoch jún až august, od pondelka do nedele.
Z návrhu poslanci vypustili parkovaciu zónu za poštou na Jánošíkovej ulici. Návrh VZN o dočasnom parkovaní motorových vozidiel v zónach Rimavskej Soboty odsúhlasilo zastupiteľstvo na dnešnom rokovaní.

Na Hlavnom námestí a na parkovisku Mikszátha sa bude platiť parkovné v čase od 7.00 hod. do 17.00 hod. a v sobotu od 7.00 hod do 12.00 hod. Popoludní bude bezplatné parkovanie, ako aj v nedeľu celý deň. Samospráva tak vyšla v ústrety cirkvi a verejnosti, ktorá v nedeľu chodí do kostolov či svadobčanom v sobotu popoludní.

Poslanci už prijali v lete VZN o dočasnom parkovaní motorových vozidiel v zónach Rimavskej Soboty, nebolo však dohodnuté, odkedy sa bude platiť a čakalo sa aj na nainštalovanie parkovacích automatov. Samospráva medzičasom zakomponovala do návrhu ešte úpravy vo výške celoročných parkovacích kariet, či parkovanie pred bytovými domami v jednej zo zón. Dnes nakoniec bolo pred poslancov predložené nové VZN, ktoré zohľadnilo niekoľko nedotiahnutých vecí. Zároveň bolo zrušené pôvodné VZN.

Parkovné bude možné uhradiť zakúpením parkovacieho lístka v parkovacom automate v hotovosti, pomocou platobnej karty alebo zakúpením parkovacej karty v sídle prevádzkovateľa.

Zdroj: vobraze.sk