Za parkovanie na Kurinci sa toto leto platiť nebude. Automaty začnú pribúdať v centre mesta na budúci týždeň

Hlavné námestie Rimavská Sobota

V Rimavskej Sobote majú budúci týždeň začať s osádzaním parkovacích automatov. Platené parkovanie bude tak na Hlavnom námestí, susednej Jánošíkovej ulici a na parkovisku na Ulici Mikszátha. Vobraze.sk o tom informovala vedúca odboru rozvoja mesta Eva Muráriková. Ako ďalej uviedla, v rekreačnej oblasti Kurinec – Zelená voda sa zatiaľ nebudú inštalovať, lebo sú už približne len dva týždne do konca sezóny. „Rozhodlo sa, že dva automaty sa zatiaľ dajú na Technické služby a už sa nainštalujú len na budúci rok,“ priblížila.

Rimavská Sobota je pravdepodobne posledné z okresných miest, kde sa navyberal poplatok za parkovanie.
Otázkou parkovania sa zaoberali poslanci mestského zastupiteľstva pred začatím letnej sezóny a hlavným dôvodom bolo spoplatniť a získať financie od návštevníkov Kurinca. Nové Všeobecno-záväzné nariadenie o dočasnom parkovaní motorových vozidiel v zónach Rimavskej Soboty schválili v júni. Na dodanie automatov sa ale čakalo.

Na Hlavnom námestí v centre mesta sa bude platiť za hodinu parkovania jedno euro, na Ulici K. Mikszátha 50 centov na hodinu, a na Kurinci dve eurá na deň. Pôvodný návrh bol rozšírený aj o parkovaciu zónu na Jánošíkovej ulici. Parkovné bude možné uhradiť tromi spôsobmi. Zakúpením lístka v automate hotovosťou, platobnou kartou, alebo zakúpením parkovacej karty v sídle prevádzkovateľa.

Zdroj: vobraze.sk