V kine Orbis R. Sobota zrekonštruovali pokladňu. Meniť by mali sedačky. Letné premietanie na amfiteátri začína v piatok

V rimavskosobotskom kine Orbis už došlo k rekonštrukcii a rozšíreniu pokladne, v uplynulých dňoch vymenili aj okienko. Čakalo sa naň niekoľko týždňov. Je však podsvietené a pokladňa má aj nové vybavenie. Diváci si tu môžu kupovať lístky aj na predstavenie s MsKS. Ako pre vobraze.sk ďalej priblížila Angela Záhorská, ktorá je poverená vedením MsKS, v najbližšej dobe sa počíta aj s rekonštrukciou sedačiek v kinosále.

„Zatiaľ stále čakáme na zmluvu z Audiovizuálneho fondu, veríme, že príde čím skôr, aby sa mohlo začať s ich výmenou,“ povedala pre vobraze.sk Záhorská a upozornila, že podľa pôvodného projektu má výmenou 120 kusov sedačiek dôjsť k zníženiu počtu sedadiel z takmer 400 na 360 kresiel. Čas, presnejšie celkové počty využívaných sedadiel a spôsob výmeny zatiaľ nekonkretizovala. Podotkla však, že v tejto súvislosti bude dávať požiadavku na navýšenie rozpočtu na novú podlahu či čistenie stropu.

MsKS na výmenu sedačiek získala sumu 19 tisíc eur a kofinancovanie projektu mestom je v rovnakej výške. Poverená riaditeľka poznamenala, že výmena sedačiek prichádza v rizikovom období, kedy súbežne má byť rekonštruovaná aj budova MsKS. S priestormi kina preto počítajú ako náhradu pre prípad uzavretia priestorov MsKS. Dúfajú tak, že k výmene sedačiek by mohlo dôjsť čím skôr, aby sa na jeseň začalo so zatepľovacími prácami na budove MsKS. Práce by mala realizovať lučenecká spoločnosť Construct. Rekonštrukčné práce zahŕňajú zateplenie opláštenia budovy, obvodových stien i strechy. Financované majú byť z prostriedkov v rámci Plánu obnovy a odolnosti SR v hodnote viac ako 3,770 mil. eur. S ich realizáciou sa má začať po odsúhlasení ministerstvom. 

Podotkla však, že podľa vedenia mesta by bola škoda nevyužiť možnosť zmodernizovať sedačky v kine za pohodlnejšie, aj keď ich má byť menej.
V letných mesiacoch by už malo byť menej podujatí v priestoroch MsKS a konať sa budú na amfiteátri či v átriu budovy Čierny orol na Hlavnom námestí. Tu sa má konať napríklad Jazztival a čakajú ich ešte tri koncerty. 
Na amfiteátri má byť toto leto aj premietamie kina pod hviezdami. Začatie je naplánované na najbližší piatok 14. júna. Pôjde o návrat jednej z najobľúbenejších rozprávok pod názvom V hlave 2.

Angela Záhorská je poverenou riaditeľkou od februára. Na tento post predtým vypísala samospráva výberové konanie, do ktorého sa prihlásil len jeden uchádzač. Výberové konanie podľa prednostu mestského úradu Štefana Szánta bolo zrušené. Ako vtedy uviedol, považovali ho za málo transparentné a keďže už vtedy bolo potrebné sa pohybovať okolo príprav na rekonštrukčné práce či podpisovaniu zmlúv, bola preto poverená vedúca pracovníčka mestského úradu. Záhorská dovtedy šéfovala oddeleniu opatrovateľskej služby na rimavskosobotskom mestskom úrade. Niekoľko mesiacov predtým pozíciu riaditeľky zastávala Silvia Habánová, ktorú záverom roka do funkcie vymenovalo mestské zastupiteľstvo. Koncom januára však z funkcie odstúpila. Ako v januári uviedla, rozhodla sa tak zo zdravotných dôvodov.

Rekonštrukciu MsKS v R. Sobote má robiť firma z Lučenca

Zdroj: vobraze.sk