O stoličku riaditeľa TSM v R. Sobote sa uchádzajú traja kandidáti

TSM Rimavská Sobota

Technickým službám mesta Rimavská Sobota by chceli šéfovať traja uchádzači. O uvoľnený post prejavili záujem vo výberovom konaní. Ako ďalej pre vobraze.sk uviedol prednosta mestského úradu Štefan Szántó, obálky otvárali včera. Na hodnotenie uchádzačov bola stanovená výberová komisia. Szántó je jej predsedom a členmi sú obidvaja viceprimátori Jozef Tóth i Attila Halász. V komisii je podľa predsedu aj šéf ekonomického odboru mestského úradu Miroslav Bielak či zástupca odborov TSM Ladislav Zsámbok.

„Všetkých troch kandidátov sme posunuli a pozvali na pohovor. Zatiaľ sme len pozerali, či spĺňajú predpoklady, ktoré sme požadovali a posunuli do ďalšieho kola. Potom sa rozhodneme, či navrhneme niekoho primátorovi,“ povedal Szántó. Mená uchádzačov zatiaľ nekonkretizoval. Spomenul, že všetci traja uchádzači sú muži a žiadny z nich nepracuje v samotnej príspevkovej organizácie TSM v R. Sobote.

Päťčlenná komisia tak má posúdiť koncepcie uchádzačov a potom dá návrh primátorovi. Riaditeľa budú voliť poslanci MsZ na rokovaní.

Bývalý riaditeľ TSM Tibor Barto odišiel do dôchodku od začiatku júna. Vedením TSM je poverený ich dlhoročný pracovník Attila Šimko, ktorý zastáva aj funkciu vedúceho úseku dopravy a komunálneho odpadu.

Zdroj: vobraze.sk