Klenovská bedmintonistka Fodorová vyhrala turnaj v Srbsku

Laura Fodorová (vpravo) a Mette Koolová

Získala cennú trofej na medzinárodnej scéne. Bedmintonistka Laura Fodorová (Družstevník Klenovec) triumfovala vo štvorhre na turnaji v srbskom Novom Sade. Jej partnerkou bola holandská hráčka Mette Koolová. V debli kraľovali vo vekovej kategórii do 13 rokov. Táto Holanďanka si vybojovala na podujatí Serbian Youth International zároveň prvenstvo vo dvojhre. Pri úspešnom ťažení vyhrala dvojica Fodorová/Koolová štyri zápasy, v ktorých nestratila ani set. Vo finále zdolala bulharský pár.

„Laura a Mette si počínali suverénne, hoci sa doteraz nepoznali. Obidve hrali dobre, sadli si. Dcéra bola šťastná, že získala zlatú medailu a víťazný pohár. Už keď sme odchádzali do Srbska, tak Laura vravela, že musí odtiaľ priniesť pohár,“ povedala pre vobraze.sk Martina Fodorová. Podieľala sa na tom, že jej dcéra vytvorila pár s holandskou hráčkou. „Organizátori turnaja mi písali, že päť hráčok je pre štvorhru voľných a aby sa medzi sebou popárovali. Nepoznala som vôbec tie ďalšie dievčatá. Keďže Mette bola na zozname prvá, kontaktovala som jej mamu. Tá mi odpísala, že môžu vytvoriť dvojicu.“

Spoluhráčky zo štvorhry však na seba najprv narazili vo dvojhre mladších žiačok. Fodorová podľahla v skupinovej fáze Koolovej 1:2. Bol to vyrovnaný duel. „Laura bola nešťastná. Mala smolu, že na holandskú bedmintonistku narazila už v skupine, odkiaľ sa do vyraďovacej fázy prebojovala len jej víťazka,“ uviedla mama talentovanej klenovskej hráčky.

Martina Fodorová poznamenala, že vlani odišli Klenovčania z tohto turnaja bez medailového úlovku. „Teraz to bola zlatá medaila. V Novom Sade mal klenovský bedminton uplynulý týždeň trojnásobné zastúpenie. Okrem Laury to bol jej starší brat Samuel a Jakub Fotta,“ doplnila.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album M. Fodorovej