Primátor R. Soboty poveril vedením Technických služieb mesta Šimka

Zľava: Attila Šimko, Attila Rábely a Tibor Barto, bývalý riaditeľ TSM.

Technické služby mesta v Rimavskej Sobote majú od začiatku júna nového šéfa. Primátor mesta Jozef Šimko poveril dočasným vedením mestskej príspevkovej organizácie Attilu Šimka. „Kým neprebehne výberové konanie, dovtedy zastupujem riaditeľa,“ povedal pre vobraze.sk Attila Šimko. Ako spomenul, ambíciu uchádzať sa o post riaditeľa TSM vo výberovom konaní nemá. „Mám tiež toľko rokov ako bývalý riaditeľ Tibor Barto,“ povedal a dodal, že sa tiež chystá skôr do dôchodku. Na TSM Attila Šimko pôsobí približne 12 rokov. Zastáva funkciu vedúceho úseku dopravy a komunálneho odpadu. Poznať ho môžete aj ako občasného šoféra smetiarskeho auta, kde nahrádza kolegov.

Novú funkciu berie ako výzvu a počas svojho pôsobenia sa podľa jeho slov musí snažiť, aby bolo v meste tak, aby bolo dobre. „Hlavne čisto a poriadok v meste a všetko bolo udržiavané. Aby ľudia pracovali tak, ako treba,“ uviedol Attila Šimko, podľa ktorého s primátorom Jozefom Šimkom nie sú rodina.  „Sme len menovci,“ podotkol.

Bývalý riaditeľ Tibor Barto sa rozhodol ísť do dôchodku ako 67-ročný. Rimavskosobotská samospráva následne vypísala výberové konanie na post riaditeľa TSM. Uchádzači sa môžu prihlásiť do 23. júna a svoju žiadosť doručiť osobne alebo poštou v zalepenej obálke do kancelárie primátora.

Riaditeľ Technických služieb mesta R. Sobota končí

Zdroj: vobraze.sk