K funkcii riaditeľa Reedukačného centra v Tornali mu pribudol aj post viceprimátora

Viceprimátorom sedemtisícového mesta Tornaľa sa stal poslanec Peter Tóth (NEKA). Na ustanovujúcom zasadnutí mestského zastupiteľstva to zahlásila čerstvo nastupujúca primátorka Erika Győrfiová. K vzájomnej dohode primátorku priviedla názorová zhoda na súčasnosť a budúcnosť mesta. „Ako i skoro vo všetkom podobné volebné programy a predstavy o rozvojových prioritách. Menovanie na túto funkciu som prijal s potešením, hoci viem, že to pre mňa znamená úlohy a povinnosti naviac,“ povedal pre vobraze.sk novopečený 36-ročný viceprimátor Peter Tóth, ktorý v komunálnych voľbách získal podporu 616 voličov. Primátorka Erika Győrfiová ho poverila hlavne kultúrno – reprezentačnou náplňou, v jej neprítomnosti mu pribudnú aj ďalšie povinnosti vyplývajúce z výkonu tejto funkcie.

Tóth je aktívnym poslancom mestského zastupiteľstva, ako aj riaditeľom Reedukačného centra v Tornali.
Jeho meno znie povedome aj v župných kruhoch. Ako Tóth vysvetlil, roky pestuje priateľské vzťahy s niektorými poslancami Banskobystrického samosprávneho kraja a dobre sa pozná aj s novým županom Lunterom. „Budem sa snažiť stíhať všetko. Každopádne nechcem, aby jedna práca išla na úkor druhej. Budem musieť vymyslieť nejaký systém. Som si vedomý, že čas budem mať naplnený a určite to pôjde aj na úkor mojich voľnočasových aktivít. Toho času bude menej aj na moju rodinku na manželku a synčeka, a o niečo menej sa budem venovať môjmu koníčku záhradkárčeniu i športovým aktivitám,“ priblížil na margo jeho novej pozícii viceprimátora.

K plánom naznačil, že hoci po dvojročnom kovidovom období prichádza inflácia, energokríza i ďalšie súvislosti s vojnou na Ukrajine, sa budú držať dlhodobých plánov. Mesto podľa Tótha roky šetrilo prioritne na prestavbu plážového kúpaliska, na revitalizáciu parku Zoltánka. O pripravovanom rozpočte prezradil iba toľko, že bude vyrovnaný. Trošku skúpy na investície, ale v tomto období sa musí uplatniť to známe „prikrývaj sa s takou veľkou perinou, na akú máš“. Rezervy vidí aj v skultúrnení mesta, a tiež v komunikácii s obyvateľmi. Podľa jeho slov „Tornaľa má byť moderné mesto, kde budú chcieť žiť nie len prežívať.“

Zdroj: vobraze.sk, Ladislav Polgári