Hlavný kontrolór R. Soboty, primátorka Tornale, starosta Bátky a ďalší sa stali členmi komisií na krajskej úrovni

Peter Hencz a Erika Győrfiová

Hlavný kontrolór mesta Rimavská Sobota Mikuláš Csirmaz, primátorka Tornale Erika Győrfiová, starostka obce Rimavská Seč Márta Stubendek či napríklad starosta Bátky Peter Hencz sa stali členmi komisií Zastupiteľstva Banskobystrického samosprávneho kraja z radov neposlancov. Zvolili ich krajskí poslanci na minulotýždňovom rokovaní.

Rimavskosobotský hlavný kontrolór Mikuláš Csirmaz bude pôsobiť v komisii financií a správy majetku, rovnako ako aj tornaľská primátorka Erika Győrfiová. Tá bola predtým hlavnou kontrolórkou Tornale. Starostka Rimavskej Seči Márta Stubendek bola zvolená za členku komisie sociálnych vecí a marginálnych skupín. Členom rovnakej komisie sa stal starosta Lenky Marián Habovčík, ktorý sa v regionálnych voľbách uchádzal o poslanecký mandát. Zároveň je predsedom Združenia miest a obcí Gemera a Malohontu.

Z radov neposlancov sa do komisie dopravy dostal aj starosta Bátky Peter Hencz, členom komisie územného plánovania a životného prostredia sa stal Attila Pál. Ten je poslancom Obecného zastupiteľstva v Jesenskom, kandidoval však tiež na funkciu starostu. Za člena komisie územného plánovania a životného prostredia bol takisto zvolený architekt Krisztián Szabó. Na jeseň minulého roka sa v komunálnych voľbách uchádzal o post poslanca rimavskosobotského mestského zastupiteľstva.

Veterinárneho lekára Ladislava Langa zo Šimonoviec zvolil poslanecký zbor za člena komisie zdravotníctva, v komisii regionálneho rozvoja a cestovného ruchu krajského zastupiteľstva bude napríklad pôsobiť politológ Marcel Piekarski z Jesenského.

Zdroj: vobraze.sk