Dni mesta v Hnúšti sa blížia. Samospráva rozhodla o tom, koho ocení

Hnúšťanská samospráva rozhodla o tom, kto bude ocenení počas tohtoročných Dní mesta, ktoré sa blížia. Čestné občianstvo bude udelené Jánovi Moncoľovi. Toho prezidentka SR Zuzana Čaputová v januári 2022 vymenovala za profesora v odbore anorganická chémia. Mestské zastupiteľstvo minulý týždeň ďalej schválilo Cenu mesta pre Andreu Rohárikovú a kolektívnu cenu mesta pre pekáreň Miroslav Juhás – MIVE Pek. Cenu primátora mesta získa Jana Cikraiová. Čestné uznanie si preberú Ján Vetrák, Júlia Miklová a dobrovoľníci z Hnúšťankova.

„Ján Moncoľ je vysokoškolský učiteľ na STU v Bratislave. Andrea Roháriková sa dlhodobo venuje zdravotne postihnutým v Hnúšti. Organizuje v Hnúšti aj zbierku Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? Zháňa tiež financie na ozdravné pobyty pre zdravotne ťažko postihnutých. Je to mama nášho poslanca Filipa Rohárika,“ priblížila pre vobraze.sk prednostka hnúšťanského mestského úradu Oľga Maciaková.

Jana Cikraiová je od júla 2020 riaditeľkou ZŠ Klokočova v Hnúšti. Predtým zastávala na tejto škole funkciu zástupkyne. Ján Vetrák je bežec a bývalý futbalista. „Júlia Miklová bola dlhoročná sestrička u zubára v Hnúšti. Ľudia ju poznali ako vždy usmievavú pani, ktorá poradila, keď to bolo treba. Angažovala sa aj v Slovenskom Červenom kríži,“ ozrejmila Maciaková.

Dni mesta sa v Hnúšti uskutočnia v piatok 31. mája a prvého júna, v meste si pripomenú 690. výročie prvej písomnej zmienky. V rámci hudobného programu sa predstavia aj Adam Ďurica, súrodenci Júlia a Peter Hečkovci, Gizka Oňová či svetelná bubnová šou v podaní kapely Batida. Na sobotňajšie koncerty bude vstupné v predpredaji tri eurá a na mieste päť eur.

Zdroj: vobraze.sk, foto: FB A. Ďuricu a FB mesta Hnúšťa