V Klenovci bola razia. Pervitín mala prechovávať či predávať dvojica, ktorú polícia poslala za mreže

ilustračné foto

Pri policajnej razii v Klenovci zaistili v utorok viac ako 40 dávok pervitínu. Prechovávať a predávať ho mala dvojica, ktorú už obvinil krajský vyšetrovateľ. Muža kriminalisti podrobili 6. mája osobnej prehliadke a zadržali ho na ulici, ženu krátko na to zadržali v rodinnom dome. Tam nasledovala domová prehliadka. Ako pre vobraze.sk priblížila banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, obvinenie bolo vznesené 33-ročnej žene z Klenovca a 46-ročnému mužovi z Kokavy nad Rimavicou.

Páchateľ mal podľa policajných informácií od 8. apríla do 6. mája na presne nezistenom mieste neoprávnene zadovažovať chemickú látku, pervitín, ako aj ďalšie doposiaľ nestotožnené omamné a psychotropné látky. „Pričom uvedené látky neoprávnene prechovával v rodinnom dome v Klenovci. Následne ich delil na jednotlivé dávky, ktoré odpredával ďalším osobám za účelom zadovažovania finančných prostriedkov pre vlastný prospech,“ uviedla Kováčiková.

„Vykonaná expertíza potvrdila, že ide o drogy. Vzhľadom na to, že je to väčšom rozsahu tak vec prevzal krajský vyšetrovateľ,“ doplnila policajná hovorkyňa. Zadržaná Veronika bola v minulosti súdne trestaná za drogovú trestnú činnosť, čelí podľa Kováčikovej obzvlášť závažnému zločinu a Igor zo zločinu drogovej trestnej činnosti, ktorú páchali v spolupáchateľstve. Muž počas osobnej prehliadky polícii vydal látky ako aj komponenty. Odobratý bol aj biologický materiál na zistenie liečiv, omamných a psychotropných látok u obidvoch zadržaných osôb.

Zdroj: vobraze.sk, foto: polícia