Čipkovú na poste prednostky Mestského úradu v Tisovci nahradila Emingrová

Novou prednostkou na Mestskom úrade v Tisovci je Barbora Emingrová, ktorá sa ujala funkcie od začiatku tohto roka. Do konca minulého roka pôsobila ako riaditeľka pobočky Sociálnej poisťovne v Rimavskej Sobote. Primátor Tisovca Ján Vengrín ďalej pre vobraze.sk uviedol, že na uvoľnené miesto prednostu zvažoval viacero kandidátov, no niektorí sa necítili byť na túto pozíciu vhodní. „Myslím si však, že to sú manažérsky schopní a zdatní ľudia. Medzitým skončila na poste riaditeľky Barbora Emingrová a tak som ju oslovil s ponukou. Poznám jej prácu a zapadla mi do konceptu. Verím, že bude správnou voľbou na pozíciu prednostky Mestského úradu v Tisovci,“ dodal Vengrín.

„Dúfam, že budem prínosom,“ zdôraznila Barbora Emingrová z Hnúšte. Najdlhšie zatiaľ pracovala približne 25 rokov na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny. Na riaditeľskej stoličke v rimavskosobotskej pobočke Sociálnej poisťovne ju nahradil Michal Bagačka, poslanec BBSK a viceprimátor Hnúšte.

To, že sa bývalá prednostka Petra Čipková vzdala funkcie, primátora nepotešilo. „S jej prácou som bol maximálne spokojný. Je to veľký profesionál, pedant a odborník, no, bohužiaľ, sa rozhodla odísť z dôvodu zdravotného stavu,“ vysvetlil Vengrín.

Podľa primátora mestský úrad vlani prijal Milana Migaľu, ktorého neskôr vymenoval za vedúceho oddelenia školstva a sociálnych vecí. Migaľa pôsobil niekoľko rokov v hnúšťanskej samospráve, bol aj náčelníkom Mestskej polície v Hnúšti. Taktiež Tatianu Csolleovú z Tisovca zamestnali na zastupovanie vedúceho výstavby a rozvoja mesta Ivana Kokavca. Vengrín zdôraznil, že aj napriek finančným problémom samospráv všeobecne, aktuálne neplánujú ďalšie personálne zmeny.

Podľa primátora 15. decembra ukončili stavebné práce na zdravotnom stredisku. „Prebieha iba administrácia projektu a monitorovacia správa. V priebehu pár týždňov dôjde k zazmluvneniu lekárov a sfunkčneniu zdravotného strediska pre obyvateľov,“ priblížil Vengrín.

Zdroj: vobraze.sk