Čipková sa vzdala mandátu. Stala sa prednostkou v Tisovci

viceprimátorka Petra Čipková a primátor Ján Vengrín
Zľava v popredí: poslankyňa Petra Čipková, primátor Tisovca Ján Vengrín a Marta Svobodová

Petra Čipková už nie je viceprimátorkou Tisovca, vzdala sa poslaneckého mandátu. Stala sa prednostkou tisovského mestského úradu. Ako pre vobraze.sk Čipková ďalej uviedla, funkciu prednostky zastáva od 14. apríla. Podľa jej slov svoje rozhodnutie vzdať sa mandátu neľutuje, nakoľko aj z tejto pozície bude nápomocná obyvateľom a bude sa snažiť napĺňať svoje ciele a vízie. Jej predchodkyňou bola Eva Kučeráková.

Petra Čipková v minuloročných komunálnych voľbách kandidovala za hnutie Sme rodina a získala podporu 385 voličov. Mandátu sa vzdala k 31. marcu. Funkcia poslanca MsZ a prednostu je zo zákona nezlučiteľná. Viceprimátorkou bola od konca minulého roka. Odišla aj z pozície riaditeľky ÚPSVaR v Revúcej.

Mestské zastupiteľstvo tvorí jedenásť volených zástupcov občanov. Namiesto Čipkovej by mal zasadnúť do poslaneckých lavíc Milan Cibuliak, ktorý skončil po voľbách ako prvý náhradník. O hlasy poslancov sa uchádzal ako nezávislý kandidát. Rokovanie mestského zastupiteľstva je naplánované na 26. apríla.

Zdroj: vobraze.sk

Primátor Tisovca si spomedzi poslancov vybral viceprimátorku