Mladá klaviristka z Tornale je moderátorkou v Madrom TV

Mladá klaviristka Orsolya Lázoková pochádza z Tornale, kde pôsobí ako televízna moderátorka v Madrom TV. Je absolventkou Súkromného hudobného a dramatického konzervatória v R. Sobote a v súčasnosti pokračuje v štúdiu klavíra v Banskej Štiavnici. Práca moderátorky a redaktorky ju baví a zbiera pri nej nové skúsenosti. „Zo začiatku som sa trochu hanbila, ale teraz si už zvykám. Mám väčšie sebavedomie a aj zážitky. Témy spracovávame formou rozhovorov v štúdiu v Tornali. Väčšinou si tam pozývame úspešných Rómov. Boli sme však aj u veľmi šikovného pána, ktorý vyrába veci z dreva. Navštívili sme ho na dedine, v dielni, kde ich vyrába. Bol to pekný zážitok,“ povedala pre vobraze.sk Orsolya Lázoková.

Rada prináša príbehy ľudí. Na svojom konte má niekoľko rozhovorov v maďarskom jazyku. Ako spomenula, na tejto práci ju baví to, že má stále nových respondentov a aj keď niektorých pozná, tak sa vždy dozvie aj niečo nové, napríklad o hudobníkoch z Tornale. „Stále sme sa bavili len o bežných témach. Prostredníctvom diskusie a príspevku sa však dozviem, kde študovali, čo študovali, čo bolo najlepšie v ich živote a podobne. Takú istú možnosť majú aj diváci našej televízie prostredníctvom našich kamier. Ročne máme približne desať takýchto príspevkov,“ doplnila Lázoková. Jej kameramanom je Július Bášti z Tornale. Orsolya má rómske korene, je členkou OZ Ternipe, v rámci ktorého cestujú do zahraničia alebo prinášajú témy o rómskych hrdinoch. V témach sa venujú aj Nerómom a podľa moderátorky najbližšie pripravujú reportáž s mladými Rómami, ktorí idú na vysokú školu, alebo ukončili školu.

Príspevky Madrom TV divákom prináša RegioTV, ktorá poskytuje telekomunikačné služby – prenos nezmeneného televízneho a rozhlasového vysielania. Jedna zo zakladajúcich spoločností Regiotel s. r. o. má sídlo v Hajnáčke. Súčasťou vysielania sú príspevky aj z Fiľakova. Ide o káblové vysielanie v pohraničných oblastich Slovenska s Maďarskom, vysielanie je dostupné aj v samotnom Maďarsku či Rumunsku.

Zdroj: vobraze.sk

„Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín“