Armwrestlerka Stieranková z Kokavy sa stala najlepšou juniorkou

Armwrestlerka Tamara Stieranková z Kokavy nad Rimavicou si prevzala ocenenie pre najlepšiu juniorku v roku 2023. Slovenská asociácia pretláčania rukou slávnostne ocenila najlepších v Revúcej, kde sa zároveň konalo druhé kolo Slovenskej národnej ligy pretláčania. „Nečakala som toto ocenenie. Prvýkrát som bola takýmto spôsobom ocenená. Mám z toho radosť. Možno si v budúcnosti preberiem ocenenie aj v rámci TOP 5 armwrestlerov na Slovensku,“ povedala pre vobraze.sk devätnásťročná Tamara Stieranková, ktorá háji farby AWK Magnezit Revúca.

„Uplynulý rok bol v mojom podaní dobrý. Zúčastnila som sa na medzinárodných súťažiach i na domácich. Z každej som si odniesla nejakú trofej. Najviac si cením dve bronzové medaily z majstrovstiev Európy, ktoré sa konali v moldavskom Kišiňove,“ bilancovala Stieranková. Na ME v Moldavsku súťažila v kategórii do 23 rokov, predstavila sa vo váhe do 50 kg. Tretie miesto obsadila v zápolení pravou i ľavou rukou. „Mojou prioritou budú v novom roku majstrovstvá Európy, ktoré sa uskutočnia v Bratislave. Chcem sa na ne pripraviť čo najlepšie a uspieť na ME,“ avizuje Tamara.

V druhom kole Slovenskej národnej ligy pretláčania sa predstavila Stieranková v kategórii žien. V zápolení pravou rukou obsadila druhé miesto (do 60 kg) a ľavačkou sa umiestnila na tretej priečke. „Som spokojná s týmito umiestneniami,“ skonštatovala mladá Kokavčanka, ktorá pracuje ako zdravotná sestra.

Tamara Stieranková sa stala v tomto roku majsterkou Slovenska v kategórii do 23 rokov. Titul si vybojovala vo váhe do 60 kg v pretláčaní pravou rukou. V zápolení ľavačkou obsadila striebornú priečku. V kategórii žien obsadila na republikovom šampionáte v Revúcej druhé miesto (pravou rukou). Cenné trofeje si priniesla aj z podujatí vo Švajčiarsku i Maďarsku.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album T. Stierankovej