Doplnené: V Hnúšti ožíva téma možného príchodu Lidlu

V Hnúšti znovu ožíva téma možného príchodu spoločnosti Lidl. Tá mala prejaviť záujem o odkúpenie pozemkov neďaleko futbalového ihriska. Ako pre vobraze.sk potvrdil Ján Muránsky, v súvislosti s odkúpením pozemkov ho oslovili z tejto spoločnosti. „Je to zatiaľ v štádiu rokvania. Mesto ich na mňa doporučilo. Občania Hnúšte a aj ja by som bol rád, keby sa to vyriešilo a do Hnúšte konečne Lidl prišiel,“ povedal Muránsky, ktorý je majiteľom pozemku v lokalite, kde Lidl zvažuje výkup pozemkov.

„Sme spádová oblasť a navyše niekedy nie je miesto na parkovanie pred Tescom. Aspoň by sa to rozložilo. Keď niečo chceme kúpiť v akcii, tak chodíme do Rimavskej Soboty. Ušetrilo by sa tak aj životné prostredie a aj vrecko ľudí, čo dávajú na cestu,“ dodal.

„Áno, máme záujem postaviť predajňu v meste Hnúšťa,“ povedal pre vobraze.sk Tomáš Bezák, PR manažér a hovorca spoločnosti Lidl.

Hnúšťanskí poslanci včera v tejto súvislosti mali odsúhlasiť odkúpenie pozemku od Jaroslavy Mojžišovej o ploche 1 450 m2. Ten sa nachádza v susedstve pozemku Jána Muránskeho. Obidva pozemky sú pri futbalovom ihrisku smerom na bývalý areál Slovenských lučobných závodov.

Spoločnosť LIDL otvorila svoju prevádzku už aj v Tornali. Stalo sa tak tento rok v lete. Viac sa dočítate tu. V Tornali už pôsobí známy obchodný reťazec – vobraze.sk

Doplnené 28.októbra.
Podľa informácií primátora mesta Hnúšťa Romana Lebedu so spoločnosťou rokuje už viac ako rok a našli pre nich vhodný priestor. Oslovili miestneho podnikateľa a pridali pozemky mesta. „Zo strategických dôvodov ma spoločnosť požiadala nezverejňovať to hneď, ale dnes sú už rokovania v štádiu hraničiacom s istotou,“ vysvetlil na svojom sociálnom profile.

Zdroj: vobraze.sk