V karanténe je vyše stovka tried. Očakáva sa zhoršenie Covid automatu

PCR testovanie nemocnica Rimavská Sobota

Regionálnemu úradu verejného zdravotníctva v Rimavskej Sobote začali tento týždeň s trasovaním pomáhať štyria vojaci. Počet pozitívne testovaných prípadov na koronavírus totiž medzi uplynulými dvomi týždňami narástol o takmer dvojnásobok. Ako pre vobraze.sk ďalej uviedla Tatiana Majanová, poverená regionálna hygienička RÚVZ Rimavská Sobota, veľa prípadov je v školách. „Zatvorených máme 129 tried v obidvoch okresoch, teda Rimavská Sobota aj Revúca. Dokopy je to 29 škôl a horšie je na tom Rimavská Sobota,“ priblížila Majanová.

V uplynulom 42. kalendárnom týždni bolo podľa nej 331 pozitívnych a týždeň predtým 166 pozitívnych prípadov na koronavírus. Tento týždeň je R. Sobota v červenej farbe. Nasledovať by tak podľa Covid automatu mala bordová farba. Majanová nevylúčila, že budúci týždeň by mohlo dôjsť až k posunu okresu do čiernej farby.

Ide o výsledky testovaných osôb na základe PCR a AG testov. Majanová podotkla, že majú aj prípady, kedy ostali pozitívni a aj chorí ľudia, ktorí boli zaočkovaní. Poznamenala, že každé telo tvorí protilátky inak, obzvlášť ak je problém s imunitou, alebo iným systémovým ochorením. Môže sa stať, že imunitná odpoveď na očkovanie je slabá.

Doplnené 27. októbra
Od 1. novembra prechádza okres Rimavská Sobota do najprísnejšej čiernej fázy. Došlo tak k preskočeniu bordovej farby. Počet čiernych okresov na Slovensku sa od pondelka zdvojnásobí. Odsúhlasila to Vláda SR podľa rizikovosti jednotlivých okresov na stredajšom rokovaní.

Zdroj: vobraze.sk