V Tornali už pôsobí známy obchodný reťazec

Obyvatelia Tornale už využívajú na nákup predajňu Lidl. „Teší sa veľkej obľube, aj návštevnosti,“ povedal pre vobraze.sk prednosta Mestského úradu v Tornali Ladislav Nagy.  Predstavitelia spoločnosti spolu s primátorkou Tornale Annou Szögedi ju otvorili ešte 24. júna. Ako Nagy poznamenal, predajňa má rozlohu 1280 metrov štvorcových.

Prednosta mestského úradu dodal, že pri príležitosti otvorenia predajne venoval Lidl dvom  ich základným školám aj časť príjmu. ZŠ P.J.Šafárika a ZŠ Ferenca Kazinczyho s VJM podľa slov Nagya dostali po 3 tisíc eur na nákup elektroniky potrebnej do školy. „Bolo to pekné gesto,“ skonštatoval.

Zároveň priblížil, že do Tornale denne dochádzajú občania do zamestnania, za lekárskou starostlivosťou, žiaci do škôl a dospelí aj za nákupmi z troch okresov. Ide približne o spádovú oblasť 2O tisíc ľudí, ktorí už nebudú musieť cestovať do Rimavskej Soboty, Revúcej alebo Rožňavy.

Podľa prednostu v lokalite pri Lidli majú robiť aj ďalšie predajne. „V bývalej ruine nastupuje jedna firma a idú tam stavať predajne, podobné ako Family centrum s parkoviskom a infraštruktúrou,“ avizuje Nagy s tým, že podľa jeho informácií majú už zazmluvnených asi 10 záujemcov. „Očakávame, že na jeseň by mali začať stavať,“ dodáva.

Zdroj: vobraze.sk