Rodák z Hnúšte šéfuje hasičom vo Zvolene. Piater začína pätnásty rok v zbore

Erik Piater riaditeľ OR HaZZ Zvolen

K hasičom mal vždy blízko aj z rodinného prostredia. Je rodákom z Hnúšte, kde aj vyrastal. Erik Piater sa od dnešného dňa stal riaditeľom Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru vo Zvolene. Ako ďalej pre vobraze.sk Erik Piater uviedol, dnes začína pätnásty rok v zbore.

Po vysokej škole na Drevárskej fakulte Technickej univerzity vo Zvolene – odbor požiarna ochrana nastúpil na Krajské riaditeľstvo HaZZ do Banskej Bystrice. Tu si podľa jeho slov postupne prešiel všetkými oddeleniami. V Hnúšti navštevoval základnú školu, na strednú chodil do Tisovca. „S okresným riaditeľstvom som v kontakte od strednej školy. Môj brat je veliteľom družstva na stanici v Hnúšti. Teraz som nápomocný v prípade potreby aj pre DHZ Klenovec, keďže rodičia pochádzajú z Klenovca. S nimi som stále v kontakte,“ povedal Piater. 

Na Krajskom riaditeľstve HaZZ Banská Bystrica bol vedúcim oddelenia operatívno-technického a zástupcom riaditeľa krajského riaditeľstva v jeho neprítomnosti. „Mali sme na starosti starostlivosť o hasičskú techniku v celom kraji, riadenie hasičských staníc a riešenie aj zložitých zásahov,“ hovorí a dodáva, že mať na starosti celý kraj, 17 hasičských staníc a 8 okresných riaditeľstiev je veľmi náročné. „Robil som túto funkciu sedem rokov a pociťoval som, že potrebujem zmenu,“ hovorí a dodáva, že sa už dávnejšie presťahoval do okresu Detva, čo je bližšie k Zvolenu. Ako spomenul, momentálne sa chce venovať konkrétnemu regiónu, kde využije svoje poznatky. 

O funkciu riaditeľa vo Zvolene sa uchádzal vo výberovom konaní, ktoré podľa jeho slov vyhral. Do funkcie ho vymenoval prezident Hasičského a záchranného zboru SR Pavol Mikulášek. „Od začiatku septembra do včerajšieho dňa som bol poverený riaditeľ, ale zároveň ešte aj vedúci na kraji,“ vysvetlil Erik Piater. 

Zdroj: vobraze.sk foto: fb HaZZ BB