Na Mlynskej ulici v R. Sobote rekonštruujú zanedbaný areál, pribudne i parkovisko

Chátrajúci areál na Mlynskej ulici v Rimavskej Sobote dostáva novú podobu. Tento rok prebiehajú rekonštrukčné práce na budovách, pripravujú aj výstavbu parkoviska. Po dokončení prác by areál mal byť sprístupnený verejnosti. Zmiznúť má vysoký železný plot, ktorý dlhé roky objekt chráni. Ako pre vobraze.sk priblížil Gabriel Křížek manažér spoločnosti SFOS, ktorá je novým majiteľom areálu, zanedbané priestory v susedstve svojho objektu odkúpili od starších majiteľov, aby ho mohli zrekonštruovať, zachrániť a prenajímať.

„Nebolo jednoduché sa na nich nakontaktovať. Podarilo sa to však a areál sme odkúpili. Jednu prízemnú časť sme už zrekonštruovali. Sídli tam účtovnícka firma. Na ďalšej, najväčšej poschodovej budove sme minulý mesiac dokončili strechu a budovu chceme zrekonštruovať v modernejšom štýle,“ povedal a dodal, že budovy rekonštruujú od základov. „Všetko tam zatekalo, od začiatku roka to zachraňujeme. Teraz robíme parkovisko a obrubníky, aj kvôli tomu, že pri našej budove je už plno a veľakrát tam už nie je ani kde zákazníkovm zastať,“ povedal a dodal, že areál chcú po dokončení pričleniť k už opravenej a funkčnej historickej budove SFOSu, kde majú predajňu, výrobu či prenajaté kancelárie.

V areáli v minulosti sídlilo viacero firiem, drevárska firma, predajňa poľnohospodárskych potrieb či bazár nábytku. Súčasťou Poľnohospodársko-nákupno-zásobovacieho podniku (PNZ) bolo aj niekoľko garáží. Areál slúžil aj ako krajská opravovňa áut pre mlyny, priestory tam v minulosti mali využívať aj na skladovanie osiva či výkup koží.

Rimavskosobotskí podnikatelia už pred pár rokmi zrekonštruovali priľahlú historickú budovu, v ktorej sídlila jedna z prvých fabrík v meste. Obnovili ju po približne sto rokoch. Neskôr v nej bola aj poľnohospodárska škola, Tesla a potom Mikromex. Dlhé roky bola budova zakrytá pred očami verejnosti železným plotom. Dnes na prízemí budovy sídli predajňa spoločnosti SFOS, ktorá sa zaoberá výrobou elektromerových rozvádzačov, prípojkových a rozpojovacích istiacich skríň. Na prízemí je aj kaviareň Zeppelin.

Zdroj: vobraze.sk