Kickboxer Hrivnák z Klenovca pocestuje na majstrovstvá sveta

Kickboxer Juraj Hrivnák z Klenovca sa pripravuje na majstrovstvá sveta. Premiérovo sa na nich predstaví medzi seniormi. Dejiskom novembrového (od 18. do 26. 11.) svetového šampionátu bude Albufeira (Portugalsko). „Chcel by som vyhrať nejaké dva – tri zápasy a skončiť do piateho miesta. To je môj základný cieľ, keďže budem súťažiť na majstrovstvách sveta prvýkrát v mužskej kategórii. Čo sa týka mojej pripravenosti na zápolenie v nej, potrebujem ešte získať viac sily,“ povedal pre vobraze.sk devätnásťročný Juraj Hrivnák. Ako dodal, do bojov zasiahne v štýle K1 vo váhe do 71 kg. Hrivnák je odchovancom hnúšťanského klubu Kick-box Leon, odkiaľ v tomto roku prestúpil do ŠKP Banská Bystrica.

Na jeseň zápolil na troch podujatiach v seniorskej kategórii. Na turnaji Svetového pohára v talianskom Lido di Jesolo obsadil druhé miesto. „Jeden zápas som v Taliansku na konci septembra vyhral a jeden tesne prehral, z čoho som bol sklamaný. Priniesol som si odtiaľ striebornú medailu,“ uviedol mladý reprezentant.

V októbri obsadil prvé miesto vo štvrtom kole ligovej súťaže, ktoré sa uskutočnilo v Bardejove. „Mal som vo váhe do 71 kg iba jedného súpera a zdolal som ho pred časovým limitom. Mal som prevahu v tomto dueli,“ podotkol Hrivnák, ktorý od septembra študuje na Filozofickej fakulte UMB v Banskej Bystrici kombináciu telesná výchova a trénerstvo.

Minulý mesiac si vybojoval prvenstvo na podujatí Moravia Open v Ostrave. „V Česku som štartoval vo váhe do 75 kg. Absolvoval som tam dva zápasy. Prvý súper bol kvalitný, kondične mi dal zabrať, no zdolal som ho na body. Vo finále som porazil súpera rovnako na body, ale dvakrát ho rozhodca po tom, ako som ho zasiahol, počítal. Snažil som sa ho knokautovať, ale vydržal napokon bojovať až do konca duelu. Zlato z turnaja v Ostrave ma potešilo,“ povedal Hrivnák.

Vlani získal Juraj Hrivnák bronz na majstrovstvách sveta v juniorskej kategórii, čo považuje za najcennejší výsledok v jeho doterajšej kariére. Tie sa konali v talianskom Lide di Jesolo. Zápolil na dvoch mládežníckych majstrovstvách Európy.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album J. Hrivnáka