Kokavčanka Stieranková si priniesla zo Švajčiarska dve zlaté a dve bronzové medaily

Armwrestlerka Tamara Stieranková z Kokavy nad Rimavicou ukázala svoje schopnosti na podujatí Swiss Open. To sa uskutočnilo uplynulú sobotu vo švajčiarskom Amriswile. Priniesla si odtiaľ štyri cenné kovy. Devätnásťročná Stieranková (AWK Magnezit Revúca) si vybojovala dve prvenstvá (v pretláčaní pravou i ľavou rukou) v juniorskej kategórii do 23 rokov. Zlaté medaily si ukoristila vo váhe do 60 kg. K tomu pridala aj dve bronzové medaily, ktoré získala v kategórii žien do 55 kg.

V jej hmotnosti mala medzi juniorkami len jednu súperku. „Teší ma víťazstvo v súťaži pravou i ľavou rukou. Súperku z Nemecka som zdolala v obidvoch prípadoch jednoznačne,“ uviedla pre vobraze.sk Tamara Stieranková, ktorá pracuje ako zdravotná sestra.

V seniorskej kategórii bola väčšia konkurencia. „Bolo to náročné, ale podarilo sa mi získať bronz pravou i ľavou rukou. Som tomu veľmi rada. Myslím si, že lepšie som nemohla skončiť vzhľadom na kvalitu i úspechy, ktoré majú na konte pretekárky, ktoré ma predstihli,“ skonštatovala Stieranková a pokračovala: „Navyše, toto bolo prvé podujatie v mojej kariére, na ktorom mohli súťažiaci v seniorskej kategórii získať finančné odmeny a vyšlo to aj mne, takže som si odniesla i finančnú odmenu. Tejto skutočnosti zodpovedala aj organizácia súťaže, mala vyššiu úroveň.“

Zdroj: vobraze.sk, foto: album T. Stierankovej