Kúpalisko pod Hradovou pripravujú na sezónu, vstupné dvíhať nechcú. V Hnúšti opravujú technológiu

bazén Tisovec

Tisovské kúpalisko pripravujú na sezónu. Ako pre vobraze.sk priblížila primátorka Tisovca Irena Milecová, kúpalisko chcú sprevádzkovať s predpokladaným termínom 15. júna. Minulý rok bazén sprevádzkovali až v auguste, kvôli oprave dlažby pri bazéne.

Dvadsaťmetrový bazén s vyhrievanou vodou sa nachádza v športovom areáli Rudolfa Valenta pri tenisových kurtoch a základnej škole. V týchto dňoch ho už napúšťajú vodou. Samospráva ho chce sprevádzkovať v závislosti od vývoja počasia letnej sezóny. „Počkáme na prognózy, lebo vykurovať bazén v tejto dobe by bolo finančne náročné,“ hovorí Milecová a dodáva, že vstupné pre verejnosť zvyšovať nechcú. „Teraz, keď všetko stúpa, ceny potravín, energií a keď ešte zvýšime cenu aj na športoviská, tak by to nebolo seriózne voči občanom,“ hovorí primátorka a dodáva, že ide o službu verejnosti, aj keď samosprávam ubúda čoraz viac financií

Prípravami na letnú sezónu a najnutnejšou rekonštrukciou prechádza aj kúpalisko v Hnúšti. Podľa primátora Romana Lebedu majú na opravy vyčlenených 15 tisíc eur. Ako pre vobraze.sk Lebeda priblížil, na kúpalisku robia opravy technológie a základné veci, ktoré už treba opraviť, aby bolo kúpalisko funkčné. 

Doplnené 25. mája
„Nevyhnutné úpravy vyplynuli z požiadaviek Regionálneho úradu verejného zdravotníctva. Technológia má už svoje roky a postupne ju budeme obnovovať celú. Výsledkom tejto rekonštrukcie bude lepšia filtrácia, čistota a kvalita vody i úspora na strate vody. Pokúšame sa to urobiť čo najrýchlejšie a otvoriť v podobných termínoch, ako po iné roky. To znamená najneskôr koncom júna,“ doplnil primátor Hnúšte Roman Lebeda. Podľa jeho slov vstupné na kúpalisko zostáva ako minulý rok.

Zdroj: vobraze.sk