V Tisovci opravujú bazén, termín otvorenia je otázny

V Tisovci opravujú v týchto dňoch bazén. V jeho bezprostrednej blízkosti popraskala dlažba, a tak sa ju rozhodli vymeniť. „Aby to spĺňalo bezpečnostné požiadavky. Niektoré dlažby už nedržali a dali sa vybrať rukou. Aby sme predišli nejaký úrazom, tak sme sa rozhodli ísť do rekonštrukcie aj napriek tomu, že sme to nemali v rozpočte,“ priblížil pre vobraze.sk prednosta Mestského úradu v Tisovci Tibor Tokár.

Podľa jeho slov kvôli tomu upravovali rozpočet a budú sa snažiť zachrániť sezónu. „Robíme všetko pre to, ale netvrdím, že to spustíme 1. júla,“ skonštatoval. Opravu by mali zrealizovať v predpokladanej hodnote 20-tisíc eur. 

Vodu v bazéne na severe okresu zohrievajú, ak bude dobré počasie, tak by ho chceli využívať aj v septembri. Menší problém zaznamenali pri výbere dlažby, na ktorú by museli čakať aj niekoľko mesiacov. „Je to náročné dostať sa v tomto období po pandémii k niektorým materiálom, ale nemali by sme už však byť obmedzení dodávkou materiálu. Všetko bude závisieť skôr od počasia,“ uviedol. Meniť budú musieť aj základovú dosku, nakoľko je tiež už poškodená. „Keď sme dali dolu pár dlaždíc, zistili sme, že základová doska je tiež dosť poškodená. Ak by sme na ňu dali len nové dlaždice, tak by sa o pár rokov znovu vypukala,“ ozrejmil náročnosť opravy.

Bazén sa nachádza v športovom areáli Rudolfa Valenta. Nájdete v ňom aj tenisové kurty, street workout, futbalové či basketbalové ihrisko, na ktorom budú kvôli bezpečnosti meniť basketbalové koše. „Fungujeme už celý týždeň, okrem nedele, kedy areál slúži ako mobilné odberné miesto,“ podotkol prednosta úradu. Na jednej zo stien pri bazéne by mala pribudnúť aj originálna maľba. Jej autorom má byť Miroslav Bračo, riaditeľ Základnej umeleckej školy v Hnúšti, ktorý chodieva hrávať tenis do Tisovca. Námetom by mu mala byť voda, keďže stena je neďaleko bazéna. 

Podobnou opravou prešiel aj bazén s pitnou vodou na Kurinci pri Rimavskej Sobote. Viac sa dočítate tu. Fotoreportáž – Kurinec je pripravený na sezónu. Všíma si ho čoraz viac ľudí – V obraze
Podľa najnovších informácií rimavskosobotskej samosprávy Technické služby mesta otvoria bazénový komplex v sobotu 12. júna, kedy začne premávať aj výletný vláčik.

Zdroj: vobraze.sk