Kauflandpark majú postaviť v mestskej záhrade. Pribudnú aj ďalšie prvky na cvičenie

V Rimavskej Sobote oslavujú. V súťaži o K Park sa umiestnili do siedmeho miesta. Spoločnosť Kaufland tu má tak postaviť športovo-oddychový areál. Napätý záver súťaže a počet hlasov nebol jednoznačný ani v posledný deň. Hlasovalo sa do polnoci.

Na pocity k záveru súťaže sme sa opýtali Betky Folkovej, ktorá patrí k inicátorom hlasovania za Rimavskú Sobotu. Ľudí motivovali na internete, aj priamo v teréne. Stretnúť sme ich mohli v centre mesta. „Moje pocity šťastia sa nedajú ani opísať. Včera pred polnocou to bolo niečo neskutočné. Zápas v priamom prenose,“ priblížila Folková s úsmevom, podľa ktorej sledovanosť výsledkov bola možno aj väčšia, ako na včerajšom hokeji.


Poradie bolo živé, R. Sobota klesla na tretie miesto, potom znovu poskočili na druhé a tesne pred ukončením hlasovania došlo predsa len k posunutiu na konečné 3.mesto. „Celá skupina to prežívala spoločne a oslávili sme to aj online spoločne. Bolo to dramatické aj fantastické zároveň. Chcem sa všetkým veľmi pekne poďakovať za túto skvelú tímovú prácu. Bolo mi cťou s vami spolupracovať a zvíťaziť,“ zhodnotila.

Ako pre vobraze.sk ďalej uviedol Július Szabó, zastupujúci šéf odboru rozvoja mesta, zo spoločnosti Kaufland ich už kontaktovali v uplynulých dňoch. „Predpokladali, že by sme mohli byť v sedmičke. Hovorili sme o spolupráci,“ povedal Szabó a dodal, že samospráva si vtedy overovala, či je možné umiestnenie ihriska aj niekde inde, aby to nebolo medzi panelákmi.

Ihrisko o približných rozmeroch 20×20 metrov tak má byť v mestskej záhrade. Szabó upresnil, že ide o plochu pri stromoch medzi plavárňou a bývalou plážovou časťou. „Niekedy tam bolo volejbalové ihrisko, sú tam ešte stĺpy. Dá sa to zakomponovať do zelene, nemusí to byť presná plocha,“ poznamenal Szabó a dodal, že za ihrisko v napínavej súťaži hlasoval tiež.

Ihrisko má mať skate prvky, lezeckú stenu, workoutovú konštrukciu, pingpong či streetball.

Ďalšie prvky na cvičenie

Pri bývalej pláži koncom minulého roka pribudlo niekoľko prvkov na cvičenie. Podľa zastupujúceho šéfa odboru rozvoja mesta tam majú pribudnúť ešte ďalšie, ktoré dodávateľ v lepšom počasí k fit chodníku ešte len nainštaluje. „Dodať majú ešte 5 alebo 6 prvkov,“ poznamenal.

Zamerané sú komplexne na rozhýbanie celého tela, alebo jednotlivých jeho častí. Mesto získalo na tento chodník financie od Nadácie SPP vo výške približne 1 900 eur. Chodník je ešte stále v realizácii a celý projekt si vyžiada náklady vo výške 11-tisíc eur a hradené sú aj z rozpočtu mesta.

Záverečné poradie po ukončení hlasovania

Zdroj: vobraze.sk