Hlasovanie za ihrisko vrcholí. Jeho prípadné umiestnenie na Sídlisku Západ zmenili

Hlasovanie za ihrisko Kuflandpark sa blíži k záveru. Rimavská Sobota v posledných dňoch drží druhú priečku, aj keď rozdiely v hlasovaniach na nižších priečkach sa zmenšujú. Na sociálnej sieti vznikla motivačne aj súťaž s odmenami za pravidelné hlasovanie. Iniciátori hlasovania pracujú aj v teréne a pred Kauflandom oslovujú ľudí, aby sa zapojili do súťaže.

Súťaž končí 16. februára. Spoločnosť Kaufland avizuje, že postaví sedem športovo-oddychových areálov K Park. Obyvatelia tak môžu získať ihrisko so skate prvkami, lezeckou stenou, workoutovou konštrukciou, pingpongom či streetballom. V Rimavskej Sobote malo byť pôvodné miesto v prípade výhry na Sídlisku Západ vo vnútrobloku. Došlo však ku zmene.

Samospráva tak na základe podnetu a obáv obyvateľov lokalitu zmenila. Ako pre vobraze.sk ďalej uviedol primátor mesta Jozef Šimko, nakoľko niektorí obyavtelia prejavovali nevôľu umiestnenia ihriska medzi bloky, tak ho najpravdepodobnejšie v prípade výhry dajú postaviť do mestskej záhrady. Nová lokalita tak je medzi plavárňou a plážovým kúpaliskom. Podľa jeho slov nejde o ihrisko pre malé deti, ale skôr pre odrastencov 12 až 15 ročných. „Bude tam lezecká stena. Mohli by byť dosť hluční,“ povedal primátor a dodal, že obyvatelia zo skúseností nechcú dávať ihriská medzi bloky bytových domov. Podobný prípad podľa neho je aj na Rožňavskej, kde museli oplotiť detské ihrisko pred mládežou, ktorá bola hlučná a chodila tam po večeroch.

Zdroj: vobraze.sk

Detské ihrisko skončilo pod zámkom