Koncom roka robia v mestskej záhrade fit chodník. Pribudne aj nové detské ihrisko

Fit chodník mestská záhrada

Rimavskosoboťania už využívajú fit chodník v mestskej záhrade. Pribudol koncom tohto roka a pozostáva z viacerých prvkov na cvičenie. Mnohí ľudia novinku spozorovali počas sviatkov, kedy ich zamrznutá voda prilákala na korčule, či sneh na sánkovanie.

V okolí bývalej plážovej časti sme pri chodníku našli okolo desať prvkov na cvičenie. Zamerané sú komplexne na rozhýbanie celého tela, alebo jednotlivých jeho častí. Osadené boli asi pred dvomi týždňami. Mesto získalo na tento chodník financie od Nadácie SPP vo výške približne 1 900 eur. Ako ďalej pre vobraze.sk priblížil Július Szabó, zastupujúci šéf odboru rozvoja mesta, chodník je ešte stále v realizácii a pribudnúť majú ešte ďalšie prvky. Celý projekt si podľa neho vyžiada náklady vo výške 11-tisíc eur a hradené sú aj z rozpočtu mesta. „Dodávateľ nainštaloval tak zatiaľ viac ako polovicu a zvyšok ešte dodajú,“ doplnil. Práce realizuje spoločnosť Veríme v zábavu, ako víťaz verejného obstarávania. Súčasťou fit chodníka bude aj náučná tabuľa s celkovým popisom, ako je možné využívať stroje na cvičenie.

Na okolí je oddychová časť, park, asi kilometrový asfaltový okruh na behanie, fontána či ihrisko Žihadielko. Park susedí s najväčším sídliskom v R. Sobote, Sídliskom Západ.

Samopráva získala aj financie na nové detské ihrisko pri Materskej škole na Hatvaniho ulici. Dotácia je vo výške 50-tisíc eur a poskytnutá má byť z Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR. 

Fit chodník mestská záhrada

Rimavskosobotská samospráva sa začiatkom roka bude uchádzať o ďalšie ihrisko prostredníctvom projektu Kauflandu. Podporiť ho v hlasoaní budú môcť Soboťania v čo najväčšom počte. Ak sa zapojí dostatočný počet ľudí, tak by ihrisko malo vzniknúť v rámci vnútrobloku na Sídlisku Západ. Hlasovanie má prebiehať vyše mesiac, od 6. januára 2022 do 16. februára 2022.

Po Žihadielku môžu obyvatelia v súťaži zabojovať o Kaufland park

Zdroj: vobraze.sk