Dlhoočakávaná oprava poškodenej cesty pri Bátke je tu

Dlhoočakávaná oprava cesty I. triedy medzi Bátkou a Figou začína. Stroje a pracovníci sú na mieste už pár dní. Čistia okolie cesty a pripravujú sa na začatie rekonštrukcie štvorkilometrového úseku od križovatky na obec Rakytník po križovatku R2 Figa. Ako pre vobraze.sk ďalej uviedol Martin Guzi z komunikačného odboru Slovenskej správy ciest, modernizácia ciest je financovaná z fondov EÚ z programu OPII. „Ide o komplexné rekonštrukcie zamerané na zlepšenie bezpečnostných parametrov ciest,“ povedal. Doba realizácie je 12 mesiacov s vylúčením zimného obdobia, predpokladaný termín ukončenia je jún 2023.

Verejné obstarávanie vyhrala spoločnosť Colas Slovakia, a. s. Cena za vyhotovenie diela je podľa Guziho vo výške takmer 3,5 mil. eur.

Cesta bude od marca fungovať na semafor

Ide o veľkoplošnú opravu, rekonštruciu niektorých problémových úsekov a modernizáciu zameranú na zlepšenie bezpečnostných parametrov cesty.

Pracovníci v týchto dňoch robia výrub do konca mesiaca a od 1. marca sa začína naostro s rekonštrukciou cesty. Vodiči už vtedy budú musieť počítať s čiastočnou uzáverou. Cesta bude fungovať na semafory.

Na budúci mesiac by mohli začať robiť cestu pri Bátke i Hnúšti

Zdroj: vobraze.sk