Na upravenej trati na Včelinci pretekali deti aj profi motokrosoví jazdci + foto a video

Na novoupravenej trati na Včelinci pri Rimavskej Sobote pretekali desiatky jazdcov. Okrem dvoch kategórií profi jazdcov svoje umenie v sobotu 16. apríla predviedli aj starší páni, ženy a viacero detí. Spolu ich štartovalo 85 pretekárov v deviatich kategóriách. Súťažili o Pohár bratov Kubišovcov, bývalých pretekárov, ktorí patria k priekopníkom tohto športu v našom regióne a reprezentovali Československo aj na medzinárodných pretekoch. Ako ďalej pre vobraze.sk priblížil predseda usporiadateľského klubu Motošport RS Miroslav Lojka, sú radi, že o jarné preteky po dvojročnej pauze prejavil záujem taký počet pretekárov.

„Zo zahraničia zatiaľ jazdci neprišli, no boli z viacerých kútov Slovenska,“ povedal Lojka, ktorý zvíťazil v kategórii MX4 nad 40 rokov. Noc pred pretekmi pršalo. Trať bola podľa neho veľmi dobre pripravená a pred pretekmi jej venovali aj veľa času na úpravu a vylepšenia. „Aby bola bezpečnejšia a zaujímavejšia. Upravili a zväčšili sme všetky skoky. Spravili sme aj novú rampu na štartovanie. Aby to bolo už tak, ako má byť,“ poznamenal k novinkám trate Lojka.

Podľa jeho slov mali zastúpenie vo všetkých detských kategóriách, na ktoré sa zameriavajú. „V kategórii MX 50 vyhral náš pretekár Alexander Papanecz. Medailové priečky v kategórii žien vyjazdili aj sestry Noemi a Evelin Fazekašové. Zastúpenie sme mali aj v profi kategórii MX2,“ povedal Lojka a dodal, že sa snažia naberať nových členov do klubu. „Máme ich okolo tridsať. Získali sme mladých pretekárov, ako aj staronových, ktorí sa vrátili k jazdeniu,“ poznamenal. Deti majú u nich podľa jeho slov zadarmo štartovné aj tréningy a vedú ich k jazdeniu.

Jazdilo sa o Pohár bratov Kubišovcov. „Chcú nás tak podporiť mysľou motokrosu a zaspomínať. Dali nám do cien poháre a tie sme rozdávali,“ zdôraznil Lojka. Bratia Kubišovci z Rimavskej Soboty odzajdili približne 30 rokov. Začínali v 80-tych rokoch ešte za Automotoklub a potom za Zväzarm Rimavská Sobota. Ondrej Kubiš po vyjazdení prvej výkonnostnej triedy pretekal aj v zahraničí a za svoj najlepší úspech považuje tretie miesto na medzinárodnom preteku v Černovci na Ukrajine. Pretekalo tam okolo 160 pretekárov. Okrem Československa reprezentoval aj v Rakúsku, Poľsku, Maďarsku.

Výsledkovú listinu víkendových pretekov listinu nájdete tu.

Pozrite si bohatú fotogalériu Jána Čajka.

Zdroj: vobraze.sk, foto: Ján Čajko, video Robert Piatrik Droners team