Hnúšťanka Hrušková sa predviedla na majstrovstvách Slovenska v drese B. Bystrice. Má za sebou najlepšiu sezónu

Volejbalistka Nela Hrušková z Hnúšte sa predstavila v elitnej spoločnosti. Hrala na majstrovstvách Slovenska starších žiačok. Hájila na nich farby ŠVK Tatran Banská Bystrica. So slovenskou špičkou súperila druhýkrát v kariére. Národný šampionát sa konal uplynulý týždeň od piatka do nedele v Bratislave. Z VK Iskra Hnúšťa odišla šestnásťročná Hrušková na hosťovanie do klubu spod Urpína vo februári. „Som vďačná, že som si mohla znovu zahrať na majstrovstvách Slovenska. Aj tentokrát to bolo super. Tvorili sme v banskobystrickom družstve dobrý kolektív, takže sa mi hralo dobre,“ uviedla pre vobraze.sk Nela Hrušková.

„Snažila som sa v jednotlivých zápasoch čo najviac, ako som vedela. Ale nie vždy sa mi až tak darilo, ako som chcela. Myslím si však, že som ukázala svoje silné stránky. Majstrovstvá Slovenska mi zároveň ukázali, že stále mám na čom pracovať a v čom sa potrebujem zlepšovať,“ skonštatovala talentovaná smečiarka, ktorá nastúpila v každom stretnutí.

Na M – SR zápolilo desať tímov. Hráčky Tatrana B. Bystrica vyhrali vo svojej základnej A-skupine jeden zápas (ŠK Elba Prešov) a utrpeli tri prehry (VK Slávia UK Bratislava, MŠK Žiar nad Hronom, PALAS VK Levice). Obsadili v nej tak so štyrmi bodmi štvrté miesto, keďže zdolali Prešov 3:0 a podľahli Leviciam v piatich setoch. V súboji o konečné siedme miesto Banskobystričanky prehrali s hráčkami VK Spišská Nová Ves 0:3, takže skončili ôsme. Titul si vybojovali volejbalistky Slávie UK Bratislava, strieborné medaily získali Žiarčanky. „Za najsilnejší moment považujem to, keď sme vyhrali nad Prešovom. Domnievam sa, že sme mohli skončiť lepšie, bolo to v schopnostiach nášho družstva. Dúfala som, že sa umiestnime na vyšších priečkach, ale nie som sklamaná. Zoberiem si z nášho účinkovania to pozitívne,“ uviedla Nela Hrušková.

Prispela k tomu, že staršie žiačky ŠVK Tatran B. Bystrica obsadili v prvej lige Stred tretie miesto, znamenajúce postup na M – SR. Pripomínať jej ho bude bronz. Odohrala niekoľko zápasov i za kadetky. „Som rada, že som mohla v B. Bystrici hosťovať a vyskúšať si, aké to tam je,“ zdôraznila.

V priebehu tejto sezóny nastupovala stabilne za prvoligové družstvo žien Hnúšte, do ktorého prešla a ukázala tam svoju perspektívu. Pár stretnutí odohrala tiež za druholigové kadetky Iskry. V spomínanom februári potom zamierila do banskobystrického Tatrana. „Podľa mňa bola táto sezóna zatiaľ moja najlepšia. Vyskúšala som si hrať aj za iný klub. Celkovo mi dala veľa skúseností,“ povedala šikovná tínedžerka. Študuje na Strednej športovej škole v B. Bystrici.

Pred dvomi rokmi mala Hrušková výrazný podiel na tom, že Hnúšťanky získali bronzové medaily na majstrovstvách Slovenska mladších žiačok, ktorých dejiskom bol Žiar nad Hronom.

Nela Hrušková pri obrannom zákroku

Zdroj: vobraze.sk, foto: album N. Hruškovej, ŠVK Tatran B. Bystrica