Korčuliari si to poriadne užili. Pozreli sme sa na Kurinec z výšky + video a foto

Milovníci zimných športov, obzvlášť korčuľovania, si to dnes poriadne užili. Ľadové plochy zamrzli a mohli sa tak bezpečne korčuľovať. Najviac ľudí za slnečného počasia prilákal snáď Kurinec pri Rimavskej Sobote. Voľný deň tu trávili už dopoludnia, no popoludní bola ľadová plocha využitá najviac. Rodiny s deťmi, hokejisti či rekreační korčuliari si prišli na svoje. Mnohí prišli naučiť svoje ratolesti stáť na korčuliach, niektorí oprášili 30-ročné korčule.

Obzvlášť príjemný pocit navodzovali zamrznuté stromy v okolí jazera. Čarovným prostredím je aj prírdná rezervácia Kurinecká dubina. Korčuliari molhi využiť celú plochu jazera, ktorá má po obvode takmer päť kilometrov.

Komfort korčuľovania kazili len miesta, kde boli nahádzané kamene na zamrznutom ľade. Parkovisko pri kúpalisku bolo ešte popoludní plné áut.

Niektorým návštevníkom dnešná príroda pripomínala zimnú idylku. Nazrite do nej aj prostredníctvom záberov Roberta Piatrika, ktorý sa na Kurinec pozrel z výšky.

Zamrznutá bola aj vodná nádrž pri obci Teplý Vrch, kde bolo tiež niekoľko Soboťanov. Prikladáme aj pár fotiek, ktoré nám poslali. Krčuľovali sa aj na jazere na Nižnom Skálniku či Bottove. Budúcotýždňová predpoveď sľubuje prevažne mínusové teploty. Korčuľovaniu tak bude priať v najbližších dňoch.

Umelé ľadové plochy majú aj v Hnúšti, Tisovci, kde je aj viacero možností korčuľovania. V Tisovci či Poltári chystajú aj karneval na ľade.

Zdroj: vobraze.sk, video: Robert Piatrik