Zmodernizujú cestný úsek v severnej časti okresu R. Sobota

Hnúšťa

Na ceste I/72 medzi Rimavským Brezovom a Hnúšťou sa uskutoční rekonštrukcia. Ide o súčasť druhej etapy modernizácie vybraných úsekov ciest prvej triedy. „V súčasnosti prebieha proces verejného obstarávania na zhotoviteľa,“ uviedol pre vobraze.sk komunikačný odbor Slovenskej správy ciest (SSC). Ako dodal, investičná akcia sa týka úseku v celkovej dĺžke 6 650 m. V rámci nej prebehne tiež výmena osvetlenia priechodov pre chodcov.

„Hlavné stavebné práce pozostávajú z frézovania asfaltových vrstiev, položenia nových asfaltových vrstiev, rekonštrukcie priepustov a rekonštrukcie mostného objektu ev. č. 72 -010, realizácie zvislého a vodorovného dopravného značenia, realizácie osvetlenia priechodov pre chodcov, rekonštrukcie autobusových zastávok a rekonštrukcie záchytných zariadení,“ priblížil tlačový odbor SSC rozsah prác. Ako dodal, predpoklad ich realizácie je v rokoch 2022-2023.

V názve tejto investičnej akcie figuruje aj Rimavská Baňa, ale ako uviedla bývalá hovorkyňa SSC Lucia Karelová, táto obec nie je predmetom projektu a ani úsek medzi Rimavskou Baňou a Rimavským Brezovom nie je predmetom stavby.

Podľa opisu verejného obstarávania je cieľom rekonštrukcie zvýšiť únosnosť cesty či zlepšiť parametre cestnej komunikácie tak, aby zabezpečovali plynulosť a bezpečnosť dopravy účastníkov cestnej premávky.

Investičná akcia zasiahne do Rimavského Brezova i Hnúšte. Komunikačný odbor SSC však informoval, že jej súčasťou výstavba okružnej križovatky pri Gymnáziu M. Hrebendu nebude.

Cesta bola v nevyhovujúcom stave. Pôvodne ju mali robiť až na budúci rok
Za Tisovcom namaľovali na novom asfalte čiary. Oprava je dokončená
Na ceste I. triedy je niekoľko noviniek, súvisia so zvýšením bezpečnosti

Zdroj: vobraze.sk