Cesta bola v nevyhovujúcom stave. Pôvodne ju mali robiť až na budúci rok

Asfaltový kryt v dĺžke viac ako dvoch kilometrov pri obci Hrachovo je hotový. Išlo o veľkoplošnú opravu cesty I. triedy a asfalt bol vymenený v dvoch vrstvách a na dvoch úsekoch cesty. Ako pre vobraze.sk ďalej uviedol Martin Guzi z komunikačného odboru Slovenskej správy ciest, na jeho spevnenie využili geomrežu a v miestach zvýšenia nivelety vozovky dosýpajú krajnice drveným kamenivom so zhutnením. Podľa jeho slov v uplynulých dňoch pracovníci položili ložnú asfaltovú vrstvu v hrúbke 6 centimetrov a neskôr položili obrusnú asfaltovú vrstvu v hrúbke 4 centimetrov.

V týchto dňoch realizujú zálievky pracovných spojov a dosýpanie krajníc v potrebnom rozsahu. Priblížil Guzi k oprave vozovky v hodnote viac ako 760 tis. eur, ktorú realizovalo Združenie Stred Eurovia – Doprastav. „Celá stavba by mala byť ukončená do 10.12.2021, závisí to však od poveternostnej situácie,“ podotkol Guzi.

Zároveň poznamenal, že stav povrchu cesty v danom úseku bol dlhodobo nevyhovujúci. „Jeho oprava bola plánovaná na budúci rok, vzhľadom na pridelené finančné prostriedky a pomerne dobrú poveternostnú situáciu sme ju v zrýchlenom režime pripravili a zrealizujeme v roku 2021,“ vysvetlil.

Podľa starostu obce Hrachovo Ondreja Knechtu stroje už odišli a treba ešte nastriekať čiary. Cesta je opravená v dvoch úsekoch a zasahuje aj do Kocihy a Vrboviec. „Upozorňovali sme na tento nevyhovujúci stav, písali sme aj list. Sme radi, že to urobili už tento rok. Pomohlo to nielen nám, lebo veľa áut tu chodí a ľudia cestujú z Hnúšte za prácou do R. Soboty,“ podotkol Knechta.

Zdroj: vobraze.sk