Zima prekazila asfaltovanie v R. Sobote, nedokončili len pár úsekov

Asfaltovanie približne pätnástich úsekov chodníkov, parkovísk či ciest v Rimavskej Sobote bolo prerušené. Pôvodne malo byť dokončené minulý rok, termín sa však predlžuje. Ako pre vobraze.sk uviedla vedúca odboru rozvoja mesta Eva Muráriková, dôvodom bolo zlé počasie, kvôli ktorému firma nevedela dokončiť práce. Na základe dodatku k zmluve predĺžujú termín do konca apríla. Potvrdila, že medzi plánovaným úsekmi boli urobené takmer všetky lokality, okrem parkoviska na Hostinského ulici, či najväčšia plocha pri pošte a autobusovej zastávke na Malohontskej ulici, lokalita Družby.

Zaasfaltované boli plochy na uliciach Malohontská 11-13, Hatvaniho, Putru, Bodona, L. Svobodu či Svätoplukova. Parkoviská boli asfaltované na Rožňavskej ulici, T. Vansovej, Športová ul. 11-12. Medzi chodníky na asfaltovanie samospráva zaradila aj úsek na Sabovej, na uliciach L. Novomeského, Kraskovej, ďalej popri ZŠ Daxnera na Sídlisku Západ.

Práce majú byť financované z rezervného fondu mesta. Na tento účel samospráva vyčlenila viac ako 100 tisíc eur. V druhej zmene rozpočtu to odobrili poslanci mestského zastupiteľstva. Práce v R. Sobote realizuje spoločnosť Colas Slovakia z Trnavy.

V R. Sobote majú opravovať vybrané chodníky, cesty či parkoviská