V R. Sobote majú opravovať vybrané chodníky, cesty či parkoviská

Rimavskosobotská samospráva má v pláne asfaltovanie ďalších ulíc, chodníkov a parkovísk. Práce majú byť financované z rezervného fondu mesta s termínom ukončenia do konca tohto roka. Na tento účel samospráva vyčlenila viac ako 100 tisíc eur. V druhej zmene rozpočtu to minulý mesiac odobrili poslanci mestského zastupiteľstva. Ako na uplynulom rokovaní mestského zastupiteľstva informoval primátor mesta Jozef Šimko, verejné obstarávanie už prebehlo a má sa stretnúť s víťaznou firmou. Podľa jeho slov sa bude snažiť podpísať zmluvu čo najskôr, aby to realizátor stihol urobiť v dohodnutom termíne do konca tohto roka. Poznamenal, že ide o firmu, ktorá v súčasnosti realizuje asfaltérske práce v meste Tornaľa.  

Predmetom rekonštrukcie je približne pätnásť lokalít v Rimavskej Sobote. „Vysúťažili sme to, ale zmluva ešte nie je podpísaná a zverejnená,“ priblížila pre vobraze.sk vedúca odboru rozvoja mesta Eva Muráriková.  Ako doplnila, vysúťažené to bolo približne pred dvomi týždňami. „V zmluve je termín, že to firma má vysafaltovať do konca roka, a keď zmluvu podpíšu, tak sa môže začať s prácami,“ povedala. 

Na realizáciu tak čakajú ulice Malohontská 11-13, Hatvaniho, Putru, Bodona, L. Svobodu či Svätoplukova. Parkoviská majú byť asfaltované na Rožňavskej ulici, T. Vansovej, Športová ul. 11-12, na Hostinského ul. či verejné priestranstvo okolo bývalej Družby. Medzi chodníky samospráva zaradila úsek na Sabovej, na uliciach L. Novomeského, Kraskovej, ďalej popri ZŠ Daxnera na Sídlisku Západ.

Novomeského ulica

Medzi prvými chodníkmi, ktoré dalo mesto opraviť, je ten na Ulici Novomeského. „Pôvodne sa mal asfaltovať, ale napokon je tam zámková dlažba, zvyšok cesty sa doasfaltuje,“ poznamenala Muráriková. Podľa jej slov zámerom bolo rozšíriť úzku cestu a parkovisko. „Aby bola ulica bezpečnejšia,“ zdôraznila.  

Práce v Tornali realizuje spoločnosť Inžinierske a dopravné stavby, B.Bystrica. Ako pre vobraze.sk približila primátorka Tornale Erika Győrfiová, asfaltovanie piatich ulíc bolo naplánované do konca októbra. „Nakoľko vznikli nepredvídané okolnosti spojené s úpravou kanalizačných šácht a vodovodných uzáverov, stavebné práce majú byť ukončené do 10. novembra,“ dodala.

Zdroj: vobraze.sk