V turistickej lokalite chcú zrekonštruovať stanicu

Cestujúci v Tisovci budú mať kvalitnejšie podmienky. Zabezpečiť by to mala rekonštrukcia autobusovej stanice, ktorú deklaruje SAD Lučenec aj naďalej. Pre portál V obraze to potvrdil riaditeľ SAD Lučenec Vojtěch Kupka. „Stanicu využíva aj dosť turistov. Je to zároveň aj chodník, kde je pešia zóna pri hlavnej ceste a je to dosť nebezpečné. Ide preto o rekonštrukciu za účelom zvýšenia bezpečnosti, zlepšenia informačného systému a aj kultúrnosti. Má to byť chytrá autobusová stanica menšieho typu, kde dostanú cestujúci informácie v reálnom čase,“ povedal Kupka. Ako dodal, v súčasnosti sú tam napríklad toalety, ktoré nie sú vždy otvorené.

Kedy by k samotnej rekonštrukcii mohlo dôjsť uviesť zatiaľ nevedel, podľa neho to závisí od samosprávy a vysporiadania pozemkov. Tisovská samospráva informovala, že sa dostali do záverečnej fázy vysporiadania pozemkov vo vlastníctve neznámych vlastníkov, ktoré spravuje Slovenský pozemkový fond.

K rekonštrukciám podľa Kupku pristupujú podľa záujmu samospráv. „Ako v Tornali, keď vidíme, že je tam záujem, tak tá záležitosť dosť rýchlo napreduje,“ podotkol riaditeľ SAD Lučenec, kde už vynovovali aj autopark a priemerný vek autobusov je 5,5 roka. Stanice už opravovali v Lučenci, Fiľakove, Rimavskej Sobote, Tornali, Revúcej. V Hnúšti podľa Kupku v minulosti zaviedli informačný systém a bol tam vynovený prístrešok. „Nedávali sme tam elektronické informačné systémy, tie dávame len na tie stanice, ktoré sú nami urobené,“ spresnil. 

Zdroj: vobraze.sk, Foto: Mesto tisovec