Vodiča z Cinobane našli v havarovanom aute mŕtveho

Pri včerajšej tragickej dopravnej nehode vyhasol život 29-ročného muža z Cinobane v okrese Poltár. Našli ho v havarovanom aute značky Peugeot pri ceste medzi Kokavou-Línia a Málincom. O tragickej nehode sme vás už informovali včera popoludní. Ako pre vobraze.sk doplnila banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, v mierne pravotočivej zákrute dostal šmyk a narazil do stromu ľavou bočnou časťou vozidla, v oblasti stredového stĺpika. Nehoda bola nahlásená okolo poludnia náhodným okoloidúcim vodičom.

„K samotnej nehode došlo v presne nezistenom čase, pravdepodobne medzi piatou a ôsmou hodinou ráno,“ doplnila Faltániová. V prípade bola nariadená pitva, pri ktorej budú z krvi zisťovať prípadné požitie alkoholu. Polícia v Lučenci začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenie.

Doplnené 25. mája o 11.00 hod.
Vyšetrovateľ nehody už disponuje predbežnou správou zo súdnej pitvy, ktorá potvrdila, že mladý muž šoféroval v čase, keď sa v jeho krvi nachádzalo 1,64 promile alkoholu. Vyšetrovanie nehody naďalej pokračuje. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti.

Zdroj: vobraze.sk, KR PZ Banská Bystrica