Cestu do R. Soboty na Sobôtke uzavreli z dôvodu havarijného stavu

Cesta II. triedy na vjazde do Rimavskej Soboty je na križovatke Sobôtka od dnešného dňa uzavretá. Dôvodom je jej havarijný stav a ďalšia etapa stavebných prác pri výstavbe turbookružnej križovatky. V uplynulých týždňoch bola cesta aspoň v jednom smere využívaná na vjazd do mesta. Časť cesty bola už len staveniskom. Na dopravné obmedzenie, úplnej uzávierky cesty II/531, upozorňuje Okresný dopravný inšpektorát Rimavská Sobota. Uzávera má platiť do 30. novembra.

„V uvedenej dobe bude vjazd do intravilánu mesta Rimavská Sobota v smere od mesta Lučenec a v smere od mesta Hnúšťa riešený obchádzkovou trasou, t. j. pre osobnú motorovú dopravu (osobné motorové vozidlá) po miestnej komunikácii cez Ulicu Čerenčiansku a pre nákladnú motorovú dopravu (nákladné motorové vozidlá) po ceste III. triedy číslo 2782 cez Ulicu Jesenského,“ informuje polícia. Obchádzková trasa bude značená dočasným dopravným značením.

SAD Lučenec oznámila cestujúcej verejnosti, že z dôvodu úplného uzatvorenia cesty II/531 (vjazd aj výjazd z Rimavskej Soboty) „budú autobusy prichádzajúce z Lučenca (linka 609419), Poltára (linka 609420), Kružna a Hrachova (linka 609423), Klenovca (linka 609422), Hnúšte, Tisovca a Brezna (linky 609424, 609440) premávať po obchádzkovej trase : Čerenčianska ulica, Cukrovarská ulica až po dočasne presunutú zastávku Rimavská Sobota, Sobôtka, SAD (umiestnená bude na výjazde z areálu SAD Lučenec, a.s.)“. „Zároveň vás upozorňujeme na vznikajúce meškanie, ktoré sa v závislosti od dopravnej situácie môže pohybovať do 10 minút,“ dodala spoločnosť SAD Lučenec na svojej webovej stránke.

Zdroj: vobraze.sk, SAD Lučenec