Nad cestou inštalujú mohutné značenia. So spoplatnenim R2 súvis nemajú

Pri obchvate obce Ožďany osádzajú ďalšie mohutné stĺpy. Dnes tak urobili pri odbočke na Ožďany, v smere na Rimavskú Sobotu. Na druhej strane R2 tak urobili pred niekoľkými týždňami. Úsek cesty R2 nie je spoplatnený. V súvislosti s inštaláciou stĺpov nás oslovilo niekoľko čitateľov, ktorí sa zaujímali, s čím súvisia tieto práce. Mohlo by podľa nich ísť ešte aj o mýtnu bránu, mali aj obavy zo spoplatnenia úseku.

Podľa stanoviska Slovenskej správy ciest ide o osádzanie portálového zvislého dopravného značenia, ktoré realizujú v rámci projektu „Pasívna bezpečnosť na ceste I/16“. „Je to stavba financovaná z programu OPII z eurofondov, jednou z jej priorít je výmena a doplnenie zvislého dopravného značenia,“ vysvetlil Martin Guzi z komunikačného odboru SSC.

Osadenie portálového zvislého dopravného značenia podľa jeho slov v predmetnej križovatke zlepší orientáciu všetkých účastníkov cestnej premávky. Ako zároveň doplnil, nijako nesúvisí so spoplatnením obchvatu R2 Oždian. „Ani  neavizuje žiadne zmeny na ňom,“ ubezpečil Guzi.

Podobne základy vznikajú aj na neďalekom vjazde do Rimavskej Soboty na ceste 1.triedy. V smere od Lučenca a aj od Hnúšte. Sú pri nich pripravené aj stĺpy a každým dňom by mali byť nainštalované, podobne ako pri R2.

Vjazd do Rimavskej Soboty od Hnúšte
Financie na kruhovú križovatku na Sobôtke majú byť pripravené, avizuje primátor po stretnutí s riaditeľom SSC

Zdroj: vobraze.sk