Financie na kruhovú križovatku na Sobôtke majú byť pripravené, avizuje primátor po stretnutí s riaditeľom SSC

V prípade výstavby kruhovej križovatky na Sobôtke v Rimavskej Sobote bolo začaté stavebné konanie. Samospráva by mala vydať stavebné povolenie, ak budú splnené potrebné náležitosti. „Teraz je lopta na našej strane. Rokovanie už prebieha. Požiadavky boli vydané a firma, ktorá vydala projektovú dokumentáciu ich musí splniť,“ priblížil situáciu ohľadom opakovaného zámeru výstavby kruhovej križovatky primátor R. Soboty Jozef Šimko, ktorý je zároveň poslancom NR SR. Ako doplnil, finančné prostriedky sú pripravené a nedávno mal rokovanie aj s generálnym riaditeľom Slovenskej správy ciest.

„Už som odovzdal generálnemu riaditeľovi komplet materiál na odovzdanie projektovej dokumentácie za euro s firmou, ktorá to nechala vyhotoviť v hodnote 130 tisíc eur,“ priblížil Šimko a dodal, že vyjadriť sa musí ešte aj Slovenský pozemkový fond, lebo kvôli protihlukovej stene sa rozširuje kruhový objazd o ďalšie pozemky. 

R2 by mala byť postavená po Tomášovce

Rýchlostná cesta R2 v plnom profile, ktorá by mala byť odovzdaná do užívania koncom tohto roka a končí pri Tomášovcia pred Lučencom. S jej pokračovaním ďalej na východ sa aktuálne nepočíta. „Sedel som s ministrom dopravy, sú to jeho slová, že bohužiaľ ďalej od Tomášoviec na východ nepôjde ani polovičný profil, lebo na to nie sú finančné prostriedky,“ skonštatoval Šimko, podľa ktorého je teraz jeho cieľom dotiahnuť aspoň výstavbu spomínanej kruhovej križovatky. 

Zámer postaviť kruhovú križovatku tu bol v uplynulých rokoch, keď boli na stavbu vyčlenené financie. Pribrzdila ho však námietka obyvateľov, ktorí sa dožadovali zapracovania protihlukovej bariéry do projektu. Výstavba sa tak vtedy nedotiahla do konca a neskôr neboli potrebné financie zo strany štátu. Pôvodný rozpočet počítal so sumou 1,8 milióna. Ten súčasný je vo výške 2,8 mil. eur.

V prípade kruhovej križovatky na Sobôtke nastal posun

Zdroj: vobraze.sk