V prípade kruhovej križovatky na Sobôtke nastal posun

Zámer postaviť na Sobôtke v Rimavskej Sobote kruhovú križovatku znovu ožíva. Termín realizácie zatiaľ nie je známy, rozbieha sa však proces územného a stavebného konania. Ako ďalej pre vobraze.sk priblížil poslanec NR SR Igor Kašper (Sme rodina), akonáhle bude tento proces ukončený, tak to bude odovzdané štátu. „Malo by sa to robiť, nechcem to ale zakríknuť. Je to však prvý krok,“ povedal Kašper. Podľa jeho slov pracujú aj na tom, aby financie na túto výstavbu štát mal.

Stretnutie so zástupcom spoločnosti RS Real, ktorá dala vypracovať projekt, bolo dnes na mestskom úrade. Podľa slov primátora R. Soboty a zároveň poslanca NR SR Jozefa Šimka vo veci oživenia zámeru výstavby spomenutej križovatky prebiehali a aj prebiehajú rokovania. Stretol sa s predsedom parlamentu Borisom Kolárom (Sme rodina), ako aj s generálnym riaditeľom SSC. Telefonoval aj s ministrom dopravy Andrejom Doležalom z rovnakej straníckej príslušnosti. „Dnes som už podľa ich pokynov zvolal poradu na MsÚ. Bol tu aj predstaviteľ spoločnosti RS Real,“ povedal Šimko a dodal, že začínajú s prípravou odzačiatku. „Bude aj ten ochranný protihlukový múr,“ podotkol a dodal, že pôvodný rozpočet počítal so sumou 1,8 milióna. Ten súčasný je vo výške 2,8 mil. eur.

Absenciu protihlukovej steny vyčítali v predošlom konaní obyvatelia Sobôtky v uplynulých rokoch, keď boli na stavbu vyčlenené financie. Dožadovali sa jej zapracovania do projektu. „Verím, že teraz budeme úspešní,“ povedal Šimko, no termín dokončenia vecí a realizácie zatiaľ nekonkretizoval. „Prvýkrát sa to nedotiahlo do konca. Potom už neboli na to finančné prostriedky. Musíme začať odznovu,“ dodal.

Výstavba kruhovej križovatky na Sobôtke bude drahšia, projekt má na stole Kollár

Zdroj: vobraze.sk