Elekronickou novinkou nahradili drevenú úradnú tabuľu. K dispozícii má byť nonstop

elektronicka uradna tabula Klenovec

Na budove obecného úradu v Klenovci tento týždeň pribudla novinka. Je ňou elektronická úradná tabuľa s digitálnou obrazovkou. Nahradila pôvodnú sklenenú na papierové dokumenty a obyvatelia v nej nájdu viac informácií, ako doteraz. V okrese Rimavská Sobota ide o novinku, ktorú zatiaľ nezrealizovali ani mestá. „V okolí sme prví začali poskytovať informácie touto modernou formou,“ informuje starostka obce Zlata Kaštanová s tým, že náklady na Kiosk a jeho inštaláciu boli 11 tisíc eur.

Na propagačnú turistickú tabuľu obce poslanci zároveň odklepli 3-tisíc eur ešte v marci. Osadiť ju plánujú pri autobusovej zastávke na namestí.

Podľa slov starostky obyvatelia i návštevníci obce v nej nájdu prehľadne zoradené informácie 24 hodín denne, dotyková obrazovka je pritom dostupná aj pre vozíčkárov. Okrem aktualít o obci majú v nej byť k dispozícii aj informácie o odpadoch, ako vybaviť potrebné dokumenty, smútočné oznámenia, či dôležité kontakty. Súčasťou je aj kolónka inzercia a informácie pre návštevníkov.

Digitálny kiosk pribudol k doteraz dostupným informačným kanálom – televízny infokanál, sms správy, hlásnik na www stránke, obecné noviny, obecný rozhlas a Facebook.

Zdroj: vobraze.sk, foto: Zlata Kaštanová