Na stretnutí pápeža s mladými sa podieľal aj SČK R. Sobota. Bol to pre nich nezabudnuteľný zážitok

Na stretnutí pápeža Františka s mladými ľuďmi sa podieľal aj SČK Rimavská Sobota. Šiesti jeho členovia a dobrovoľníci sa zúčastnili v uplynulých dňoch na stretnutí v Košiciach, na futbalovom štadióne TJ Lokomotíva. Bola medzi nimi aj riaditeľka Územného spolku SČK Rimavská Sobota Danka Hladovcová. „Ako dobrovoľníci sme tam mali postavený jeden stan a robili sme zdravotný dozor. Bol to neopakovateľný zážitok,“ priblížila pre vobraze.sk Hladovcová, pre ktorú to bol prvý takýto, viac ako pracovný zážitok. „Ak by bolo treba, mali sme v zálohe ešte piatich plne pripravených dobrovoľníkov, všetko to boli profi zdravotníci, podmienka bola očkovanie,“ dodala riaditeľka. Zástupcovia SČK Rimavská Sobota boli podobne na stretnutí s pápežom Jánom Pavlom II. ešte v 90-tych rokoch v Rožňave.

Svätý Otec išiel v aute pomedzi sektory. „Mali sme možnosť ho vidieť zblízka. Bližšie sa k nemu už ľudia nedostali,“ hovorí a dodáva, že veľa ľudí fotilo telefónmi a naťahovalo ruky. Jej sa podarilo spraviť tiež niekoľko pekných fotiek pre tých, ktorí nemali takúto možnosť isť na stretnutie s pápežom. Podľa Hladovcovej odznela jedna z mnohých pekných viet, no táto jej utkvela najviac. „Úsmev je kvetom srdca,“ hovorí a dodáva k tomu, že úsmev a láska sú veľmi potrebné. Slová hlavy katolíckej cirkvi boli prekladané a sprostredkované na veľkoplošných obrazovkách.

Či bolo na stretnutí viac ľudí z nášho regiónu, uviesť zatiaľ nevedela, kedže to nebolo organizované a ľudia keď, tak išli súkromne. „Bolo tam však veľa ľudí, no boli však aj sprísnené kontroly. Bola to v utorok pre nás 16-hodinová služba, plus prišli sme tam v pondelok a postavili sme stan,“ doplnila. Počas ich práce nemali vážne ošetrenia, no drobné poranenia sa našli.

V utorok sa tu sústredilo mnoho ľudí, pápež to mal namierené na Luník 9 a potom na spomínaný štadión. Tu sa stretol s tisíckami mladých. Hlavný program bol od 16:45 do 18:00 hod. Toto stretnutie bolo prioritne určené pre mladých od 15-30 rokov.

Zdroj: vobraze.sk, foto: Danka Hladovcová