Návštevnosť na Kurinci hodnotia ako veľmi dobrú. Cez víkend predĺžili otváracie hodiny

holidayinfo

Rekreačná oblasť Kurinec Zelená voda pri Rimavskej Sobote je otvorená dlhšie. Od uplynulého víkendu začali v sobotu a nedeľu otvárať už od deviatej hodiny. Zatváracie hodiny sa nemenili. V júli sú zatiaľ cez týždeň otvorení do 20:00 hod, piatok a sobotu do 21.00 hod. Ako pre vobraze.sk potvrdil Jozef Slanina, vedúci športových a rekreačných zariadení Technických služieb mesta, v ranných hodinách v sobotu a nedeľu otvárajú skôr a snažia sa tak eliminovať nápor na pokladňu. Po víkendoch je nápor prichádzajúcich návštevníkov čoraz väčší. „Vo vedení to tak vyhodnotili a došlo k úprave otváracích hodín. Keď prišiel ráno vláčik, tak bol väčší nápor,“ vysvetlil Slanina a dodal, že zatváracie hodiny zostali podľa naplánovaného harmonogramu. „Navyše, sa uvažuje aj o tom, že aj v auguste ponecháme dlhšie otvorené, ako pôvodne len do 18.00 hodiny. Pravdepodobne to necháme stabilne na 20:00 hod. Záleží na počasí a záujme ľudí,“ avizuje.

Do dnešného dňa prišlo na kúpalisko na Kurinci počas letnej sezóny vyše 32 tisíc návštevníkov, z čoho podľa informácií z TSM väčšina, približne 22 tisíc boli ľudia mimo Rimavskej Soboty. Návštevnosť v kempingu sa zatiaľ pohybuje na úrovni okolo päťtisíc ľudí.

Návštevnosť na kúpalisku Slanina preto zhodnotil zatiaľ ako veľmi dobrú. Počas týždňa za dobrého počasia chodí denne vyše tisíc návštevníkov, za zlého počasia sú to však len desiatky. Počas víkendov je návštevnosť cez dvetisíc a raz bola už aj vyše tritisíc. „Štatisticky to zatiaľ ale neporovnávame,“ podotkol Slanina. Návštevnosť v kempingu berú osobitne. Záujem o kemping je aj tento rok, ale stále sa nájdu nejaké voľné miesta.

Aj tento rok kúpalisko funguje s online kamerou prostredníctvom holidayinfo. Tá sníma tobogán i termálne bazény. Podľa Slanimu bola preložená z lokality od bufetov, kde bolo vidno len bazén a vodnú nádrž. Večerné kúpanie na Kurinci nie je. Ako vysvetlil vedúci, nemajú na to dostatok personálu. Veľmi dobre však funguje nová filtrácia v 25-metrovom bazéne s pitnou vodou. „Osvedčila sa a ide na jednotku,“ povedal Slanina.

Rimavskosobotskí poslanci pred sezónou odsúhlasili zámer spoplatnenia parkovania pre viacero lokalít v R. Sobote a aj na Kurinci, k technickému zrealizovaniu zatiaľ nedošlo. Návštevníci tak zatiaľ za parkovanie neplatia.

Zdroj: vobraze.sk