Poslanci v Poltári zvolili hlavného kontrolóra. Škrabák bude na tomto poste pokračovať

Tomáš Škrabák

Poslanci Mestského zastupiteľstva v Poltári zvolili opätovne do funkcie hlavného kontrolóra mesta Tomáša Škrabáka. Jeho druhé funkčné obdobie začne plynúť prvého augusta. Pracovný úväzok bude mať v rozsahu na 100 percent. Poslanecký zbor volil hlavného kontrolóra na júnovom zasadnutí. Keďže v prvom kole nezískal v tajnej voľbe ani jeden z kandidátov nadpolovičnú väčšinu všetkých poslancov, rozuzlenie prinieslo to druhé. Ako po ňom informoval viceprimátor a predseda volebnej komisie Pavel Gavalec ml., Škrabák získal sedem hlasov a Stanislava Čepková päť. Jeden odovzdaný hlasovací lístok bol neplatný. Mestské zastupiteľstvo v Poltári tvorí trinásť zástupcov občanov. Funkčné obdobie hlavného kontrolóra je šesť rokov.

O post hlavného kontrolóra mesta Poltár prejavilo záujem šesť uchádzačov. Boli nimi Stanislava Čepková, Valéria Majerová, Jozef Oravec, Denisa Ridzoňová, Tomáš Škrabák a Ľubomír Tkáč. Ako uviedol na rokovaní zastupiteľstva viceprimátor mesta, splnili všetky podmienky, ktoré ustanovuje zákon o obecnom zriadení. Možnosť odprezentovať sa pred poslancami využili len Oravec a Škrabák. V prvom kole voľby získala bývalá prednostka mestského úradu Stanislava Čepková päť hlasov, Tomáš Škrabák šesť hlasov a ostatní kandidáti ani jeden. Dva odovzdané hlasovacie lístky boli neplatné.

„Boli to inšpiratívne, ale aj náročné roky,“ skonštatoval na margo prvého funkčného obdobia hlavného kontrolóra mesta Poltár Tomáš Škrabák. Počas nich vykonal podľa jeho slov viacero náročných kontrol a dostal na ne spätné väzby rôzneho charakteru. „Ku každej jednej kontrole som pristupoval maximálne zodpovedne a nestranne. Vždy bolo mojím záujmom poukázať na nedostatky, aby sme zosúladili prípadný nezákonný stav, aby sa tieto nedostatky do budúcnosti už neopakovali,“ povedal na rokovaní zastupiteľstva pred samotnou voľbou. „Myslím si, že stále mám čo tomuto mesto na tejto funkcii ponúknuť,“ uviedol v rámci prezentácie Škrabák.

Poslancami poltárskeho mestského zastupiteľstva sú: Beáta Berkyová, Martina Brisudová, Boris Dreisig, Pavel Gavalec ml., Vlasta Kojnoková, Július Kulich, Mário Kurák, Miroslav Macove, Zdenko Račko, Ján Skýpala, Lenka Sojková, Martina Tóčiková a Anna Turoňová.

Zdroj: vobraze.sk, foto: reprofoto videozáznam , poltar.sk