Takto vyzerá cenník služieb na Kurinci. Soboťania zaplatia nižšie vstupné

V Rekreačnej oblasti Kurinec – Zelená voda pri Rimavskej Sobote sa pripravujú na otvorenie sezóny. Samospráva prišla už aj s novým cenníkom. „Je podpísaný primátorom a je platný. Celodenné vstupné je zvýšené na 8 eur a Soboťania budú mať po preukázaní občianskeho preukazu o pobyte v meste Rimavská Sobota sumu 6 eur, čo je pôvodná cena z minulého roka,“ vysvetlil pre vobraze.sk Jozef Slanina, vedúci športových a rekreačných zariadení TSM.

Pri bazéne s pitnou vodou dokončujú filtráciu, v okolí termálnych bazénov a vodnej nádrže kosia, lavičky sú natreté a podľa počasia upravujú aj športoviská. Tie by mali byť sprístupnené ešte pred otvorením bazénovej časti s tobogánom. Ako pre vobraze.sk priblížil riaditeľ Technických služieb mesta Tibor Barto, sezónu by chceli odštartovať 15. júna, ak by však bolo mimoriadne teplé počasie, tak aj o víkend skôr, 10. júna. „Filtrácia na 25-metrovom bazéne s pitnou vodou je už osadená a robia nám technológiu. Mala by byť dokončená tento týždeň. V strojovni budú namiesto dvoch veľkých filtrácií štyri menšie. Bude to tam nové, spratnejšie a efektívnejšie,“ povedal Barto. Vodu do bazénov majú napustiť v priebehu toho týždňa.

Cena väčšiny služieb v rekreačnom zariadení na Kurinci sa zvýši o jedno euro. Ide o poplatky za stanovanie či keming.

Cenník poskytovaných služieb v rekreačnej oblasti Kurinec – Zelená voda.

Návštevníci z Rimavskej Soboty majú navyše možnosť bezplatnej prepravy na Kurinec výletným vláčikom. Ten je podľa riaditeľa TSM už pripravený na sezónu. Parkovanie na Kurinci má byť túto sezónu spoplatnené. Samospráva sem má umiestniť parkovací automat. Osadený má byť v úvode sezóny.

Zdroj: vobraze.sk