Na Kurinci už funguje nová filtrácia bazéna. Areál otvoria o pár dní

V rekreačnej oblasti Kurinec – Zelená voda je nová filtrácia 25-metrového bazéna s pitnou vodou. Je už funkčná, spustená a TSM čakajú na zlepšenie počasia. Informáciu pre vobraze.sk potvrdil Jozef Slanina, vedúci športových a rekreačných zariadení Technických služieb mesta. Ako priblížil, padlo rozhodnutie otvoriť Kurinec v 15. júna.

K dispozícii budú bazény s termálnou vodou, detský bazén či tobogán. „Športový areál budeme pravdepodobne otvárať súbežne s areálom bazénov,“ povedal Slanina a dodal, že už majú povolenia z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva a vo štvrtok bolo na Kurinci aj povoľovacie konanie na vodné plavidlá či vodné bicykle. Slanina ubezpečil, že kým sa neotvorí Kurinec, tak bude verejnosti k dispozícii krytá plaváreň. Tej predĺžia prevádzku o niekoľko dní, do 14. júna. Po spustení Kurinca ale pracovníci prejdú na letný režim a budú pracovať na Kurinci. Otvorený potom bude aj kemping.

Do rekreačnej oblasti bude aj tento rok premávať výletný vláčik. „Dáme ho do prevádzky v tom momente, ako bude štartovať sezóna na Kurinci,“ podotkol Slanina.

Samospráva tento rok má v pláne zaviesť parkovné na Kurinci i na Hlavnom námestí v R. Sobote. Parkovacie automaty by mali byť rozmiestnené v priebehu tohto mesiaca.

Zdroj: vobraze.sk