Na Kurinci odštartovali sezónu. Viac ľudí prišlo v nedeľu. Okúpete sa aj na Teplom Vrchu i v Tisovci

V bazénovom komplexe v rekreačnej oblasti Kurinec – Zelená voda Rimavská Sobota s termálnou vodou sa rozbehla letná sezóna. Brány kúpaliska otvorili v sobotu. Ako pre vobraze.sk priblížil vedúci športových a rekreačných zariadení TSM Jozef Slanina, sezónu odštartovali dobre a ľudia prišli na víkend na kúpalisko aj do stanového tábora. „Viac ľudí bolo na kúpalisku v nedeľu, vyše tisíc ľudí prišlo,“ povedal Slanina. Ako poznamenal, ľudia tento rok dostávajú čiarový kód, ktorým ich pustí turniket do areálu, no treba používať aj pásku na ruku. „S týmto majú ľudia veľký problém, musíme to kontrolovať. Je to povinnosť, ktorú si treba načítať v úvode na vstupe do zariadenia,“ zdôraznil.

V kempingu bolo v prvé dni vyše 50 návštevníkov. „Prišli hlavne na víkend, teraz ďalších očakávame od piatku,“ dodal.

Areál kúpaliska na Kurinci sníma online kamera. Vláčik je zadarmo

Kúpalisko tento rok sníma online kamera. Samospráva obnovila vysielanie prostredníctvom holidayinfo.sk. Zábery nájdete spolu aj s informáciami o prevádzke, ako aj zoznamom ďalších letných kúpalísk, aj na stránke samosprávy. Ceny vstupného na kúpalisko sa tento rok podľa informácií TSM nemenili.

Dnešným dňom je oficiálne spustená sezóna aj na Teplom Vrchu – v obecnom zariadení Drieňok. „Máme už otvorené a ľudia sa k nám chodia kúpať už pár dní,“ priblížila starostka obce Jana Janšová. Zariadenie Ormet na druhej strane vodnej nádrže je už v prevádzke tiež.
Od dnešného dňa sprevádzkovali bazén aj v Tisovci. Ako nám priblížila primátorka Tisovca Irena Milecová, bazén bol objednaný pre žiakov na plavecký výcvik.

Zdroj: vobraze.sk

Pri bazénoch na Kurinci zrekonštruovali budovu so sprchami. Ceny sa meniť nebudú